GüncelManşet

OHAL keyfiyetine bir yenisi eklendi: PTT, Özgür Gelecek gazetesini kabul etmedi!

İstanbul: OHAL’de muhalefete yönelik sindirme, baskı altına alma ve tutuklama saldırılarını artıran AKP hükümeti, bir saldırıya daha imza attı. Devlet OHAL gerekçesiyle keyfi, hukuksuz uygulamaları özelliklede hapishanelerde kesintisiz bir şekilde yaşama geçiriyor.

Düzenli olarak tutsaklara gönderilen gazetemiz Özgür Gelecek, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın verdiği talimat sonucu PTT çalışanları tarafından “Terör örgütü propagandası” yaptığı gerekçesiyle alınmadı.

“Efrîn’e sefer olur, zafer olmaz” manşet başlıklı gazetemizi “Terör örgütü propagandası” yaptığı gerekçesiyle almayan PTT çalışanları, “Savcılık talimatı gereği alamayacaklarını” belirtti. Savcılık talimatının bir suretini istememize rağmen sadece ilgili bölüm gösterilerek gazetemizin tutsaklara iletilmesini engellendi.

15 Temmuz darbe girişimi öncesinde tutsaklara dönük saldırıları artıran AKP hükümeti, aradan geçen 3 yılda, tutsakların temel hak ve özgürlüklerini ellerinden aldığı gibi şimdi de Tek Tip Elbise dayatması ile siyasi tutsakları kimliksizleştirmeye çalışmakta. Buna can siperane hazır olduklarını belirten tutsaklar, direnişi başlattıklarını kamuoyuna duyurmuş ve asla kabul etmeyeceklerini belirtmişti.

OHAL saldırılarına rağmen yayın periyodunda aksama yaşamadan kitleye ulaştırmaya devam eden gazetemiz Özgür Gelecek’e ve diğer devrimci demokrat yayınlara konulan bu ambargoyu kabul etmiyor, tutsaklarla dayanışmaya devam edeceğimizi belirtiyoruz.  

Gazetemiz, tutsakların öğrenme ve okuma hakkının elinden alınmaya çalışıldığı bu saldırıyla, dayatılan Tek Tip Elbise saldırısının dışarıyla bağını koparmak olarak görmekte ve bu saldırıların devrimci yayınlarımızı tutsaklara ulaştırılmasına engel olamayacağını bilmelidir.   

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu