Güncel

Özgür Gündem’in bugünkü nöbetçi yayın yönetmeni Pınar Aydınlar oldu

H. Merkezi: Baskılar ve soruşturmalarla beraber yayın hayatına devam eden Özgür Gündem gazetesi ile dayanışma amaçlı başlatılan nöbetçi yayın yönetmenliğini bugün sanatçı Pınar Aydınlar devraldı.

Gazete toplantısına katılan Aydınlar, gazete çalışanlarıyla beraber gazetenin içeriğini ve yarın gazetede yer alacak haberleri tartıştı.  Savaşın içinde en büyük bedel ödeyen kesimlerinden birinin de özgür basın emekçileri olduğunu dile getiren Aydınlar, 6-10 Ekim Kobanê Serhildanı sürecinde vurularak katledilen Azadiya Welat gazetesi dağıtımcısı Kadri Bağdu’yu anarak sözlerine devam etti. Özgür Gündem’in ve Kürt halkının kim yanında olduysa baskı altına alınmak istendiğini dile getiren Pınar, baskılara rağmen Özgür Gündem etrafında kenetlendiklerini söyledi.

T. Kürdistanı’nda yaşanan savaş koşullarında çalışan gazetecilere dikkat çeken Aydınlar, “Kalemleriyle, fotoğraf makineleriyle, yarınlara kanıtlar bırakan bu değerli insanlar benim için çok kıymetli. Bizim bu süreçte o kadar çok ismini bilip bilmediğimiz kahramanımız var. Kimisi şehit düştü kimisi tutsak düştü. Ama biliyoruz ki mesele teslim olmamakta” şeklinde konuştu.

Nice bedeller ile basın emekçilerinin şehit düştüğünü hatırlatan Aydınlar, “Gerçekleri söylediği için tüm bu zulüm politikalarına karşı halklardan yana tutum sergilediği için ve Kürt halkının yaşadığı zulme karşı omuzdaş olduğu için Özgür Gündem’in hayatımdaki yeri çok farklıdır” dedi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu