GüncelManşet

Özgür Gelecek okurları Ankara’da buluştu

Ankara: Ankara’da Özgür Gelecek okurları aylık toplantılarını gerçekleştirdi.

7 Ocak Pazar günü Ankara Nisan Yayımcılık irtibat bürosunda bir araya gelen Özgür Gelecek okurları ülke gündemine ilişkin tartışmalarla toplantıya başladı.

Sürekli olarak uzatılan OHAL ile birlikte çıkartılan KHK’larla devam eden saldırı silsilesi üzerinde duruldu. Bu tartışmayla birlikte önümüzdeki süreçte özellikle TTE saldırıları ve tutsaklarla dayanışma için yapılabilecekler üzerine öneriler getirildi.

İçinde bulunduğumuz sürecin toplumsal muhalefet üzerindeki etkisine değinilirken, İran’da başlayan isyana dair değerlendirmeler de yapıldı.

Ocak ayı şehitleriyle ilgili tartışmalar yürütülerek gelen önerilerle ocak ayı şehitleri anma haftasının programı şekillendirildi.

Örgütleme aracı olan gazetemizin iki haftalık çıkması ve daha nitelikli yazıların yazılmasıyla içinde bulunduğumuz süreçte kitle ile teması güçlendiren bir yerde durduğu vurgulandı.

Kolektifin ürünü olan gazetemizin yanı sıra gazetenin internet sitesinin beslenmesinin gerekliliğine dair tartışmalar yürütülerek çeşitli öneriler değerlendirildi.

Son olarak Ankara’da yürütülen faaliyetin geliştirilmesine ve yöntemlerine dair tartışma yürütülerek toplantı bitirildi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu