Güncel

Öğretmene “kızlı-erkekli” Soruşturması!

H.Merkezi: Hatay’ın Kırıkhan Yatılı Bölge Okulu’nda 4 yıldır İngilizce Öğretmenliği yapan Eylem Bab ile ilgili olarak, derste öğrencileri karma oturttuğu için soruşturma açıldı.

Okulda, Müdür Ali Rıza Yılmaz ve Beden eğitimi Öğretmeni Süleyman Abdioğlu’nun, öğrencilerin “kızlı-erkekli” birlikte oturuyor olmasından rahatsızlıklarını dile getirmesinin ardından Müdür Yılmaz’ın, “sınıf yerleşim planları” konulu bir yazı kaleme alarak, öğretmenlere gönderdiği öğrenildi.

Öğrencilerden gelen şikâyet ve velilerden gelen dilekçelerden anlaşıldığına göre sınıflarda öğrencilerin kızlı erkekli oturtulduğu anlaşılıyor. Bu şekilde uygulamanın yapılmaması gerekiyor. Sınıf rehber öğretmenlerinin yapacağı yerleşim planlarının okul müdürüne bir nüshasını onaylatıp bir nüshasını sınıfa asmaları, öğretmenlerin de bu plana uymaları hususunda gereğini önemle rica ederim” ifadelerine yer verilen Müdür Ali Rıza Yılmaz’ın yazısının ardından öğretmen Eylem Bab hakkında soruşturma başlatılırken, öğretmeni olduğu sınıf da elinden alındı.

Okula gelen İlçe Milli Eğitim Müdürü Kemal Turan’ın da, Eylem Bab’a “Neden öğrencileri kızlı erkekli oturtuyorsun. Sen Başbakana muhalif misin?” dediği öğrenildi.

 

“İşlenen suç sıradan adli bir suç değildir”

Konu ile ilgili açıklamada bulunan Hatay Eğitim-Sen Şube Başkanı Ayhan Erkel, üyeleri olan Eylem Bab’ın hem sözlü hem de fiziki saldırıya maruz kaldığını belirterek “Biz Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası olarak, çağdaş, bilimsel ve laik bir eğitimden asla taviz vermeyeceğiz. Gerici, ırkçı faşist zihniyetlere karşı dün mücadele ettik, bugünde edeceğiz. Toplumsal hayattan kadını koparmaya çalışan uygulamaların karşısında olacağız. Üyemize tehdit ve mobing uygulayan başta Kırıkhan Yatılı Bölge Ortaokulu Müdürü ve Beden Eğitimi öğretmeni hakkında milli eğitim müdürlüğünün soruşturma açmasını bekliyoruz. İşlenen suç sıradan adli bir suç değildir. İnsanlığa yönelik işlenmiş bir suçtur. Konun takipçisi olup, üyemizin mağdur olmaması için yasal süreci işleteceğiz ve konuyu TBMM ye taşıyacağız” dedi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu