Kadın

“Öldüren sevgi istemiyoruz”

Adana: Colemêrg’de özel harekat polisi olarak görev yapan eski sevgilisi Batuhan Ergül tarafından Ankara’da katledilen Ceren Baran için İnönü Meydanı’nda dün akşam saatlerinde bir basın açıklaması gerçekleştirildi.

Halkevci Kadınlar, Üniversiteli Kadın Kolektifi ve Liseli Genç Umutçu Kadınlar düzenledikleri basın açıklamasında “Öldüren sevgi istemiyoruz” ve “Kadınlar yaşasın, Ceren Baran isyanımızdır” pankartı açtılar. Açıklamada, Ceren Baran’ın 10 Mayıs”ta Ankara’nın en işlek sokaklarından biri olan Konur Sokak’ta bir erkek tarafından katledildiği belirtilerek tüm bunların yoğun güvenlik önlemlerinin alındığı, her gün her sokakta görevde olan sivil polislerin gözü önünde gerçekleştirildi kaydedildi.

Nefes alabildiğimiz en küçük alan bile kalmıyor” diyen kadınlar, “Şiddeti meşrulaştırmaya çalışanlar, polisin psikolojisi bozuk olduğunu ve gençlerin bir birine tahammül edemediklerini söyleye dursunlar. Biz bunların bir erkek şiddeti olduğunu biliyoruz. Acil önlem alınması için daha kaç kadın katledilecek. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı boşanmalarla değil de kadın cinayetlerini önlemek için ne zaman adım atacak.Tüm baskılara rağmen kadınlar sokaklarda olacak. Eşitliği, özgürlüğü, adaleti ve barışı ellerimizle getireceğiz” şeklinde açıklamalarını sonlandırdılar.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu