GençlikGüncel

ODTÜ kayyum rektörlüğü ülkücü çetelerle kol kola

ODTÜ Psikoloji bölümü araştırma görevlisi bir akademisyene kampüs içerisine 2 kişiyi misafir ettiği gerekçesiyle soruşturma açan ODTÜ kayyum rektörlüğü, üniversite içerisinde ülkücü çeteleri ile kol kola görüntü verdi.

ODTÜ’nün kayyum rektörlüğü, okulda görev yapan bir araştırma görevlisine ODTÜPass sisteminden misafir yazma hakkı dahilinde okul mezunu bir gazeteci ve bir öğrenciye referans olduğu gerekçesiyle soruşturma açtı. Ancak kayyum rektör üniversite içinde  ülkücü çeteleri ile kol kola görüntü verdi

ODTÜ kayyum rektörü Verşan Kök ve yönetiminin 17 Şubat tarihinde ülkücü çeteleri okula soktuğu öğrenildi.

Öğrencilere ve akademisyenlere yönelik hukuksuz soruşturmalar düzenlenirken okul yönetiminin kampüs içerisinde  çetelerle kol kola olması dikkat çekti.

Ne olmuştu?

ODTÜ’de gökkuşağı renkleriyle boyanmış merdivenlerin yönetim tarafından defalarca griyle boyanmasının ardından öğrenciler, merdivenler yeniden griye boyanmasın diye burada bir çadır kurarak nöbet tutmaya başlamıştı. Bu süreçte en az 45 öğrenciye ve 2 araştırma görevlisine soruşturma açıldı.

Araştırma görevlisine gelen soruşturma teligatında “21 Nisan 2021 tarihinde izinsiz ‘Kayyumlara inat, gökkuşağını yaşat! Vol4’ eylemi için Solfasol muhabirini yerleşkeye misafir olarak giriş yapması için referans olması ve muhabirin eylem sırasında video ve fotoğraf çekmesi, röportaj yapması ve canlı yayın yapması” ve “Üniversitemizde izinsiz merdiven boyama eylemlerine katılan ve izinsiz bildiri dağıtan Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencisinin yerleşkeye misafir olarak giriş yapması için referans olmak” gerekçeleri yer alıyor.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu