Emek

Nakliyat-İş, “Yaşasın Real Market işçilerinin mücadelesi!”

8 aydır direnişte olan Real Market işçilerine ilişkin bir açıklama yayımlayan Nakliyat-İş, Beğendik ve Metro Gruba sorumluluklarını yerine getirme çağrısında bulundu.

H. Merkezi: Nakliyat-İş Genel Merkezi yazılı bir açıklama yayımlayarak, Real Market işçilerinin yasal haklarını alana kadar direnişe devam edeceklerini söyledi.

Nakliyat İş-Genel Merkezi tarafından yapılan yazılı açıklamada, işçi düşmanlığı yapan Metro Mağazaları önünde direniş ve eylemlerin süreceğini söyledi. İstanbul, Ankara, Konya ve diğer bölgelerde eylemlerinin sürdüğünü belirten Nakliyat-İş, Metro Mağazaları tarafından yapılan tüm işçi düşmanlıklarına karşı direnişte olacaklarını vurguladı.

 

“Metro Grubun sorumlu olduğu hukuki olarak kanıtlanmıştır”

Yiğit Real Market işçilerinin hileli iflasa, yasal tazminat haklarının gasp edilmesine ve sarı sendikacılığa karşı mücadelesinin 8 aydan beri sürdüğünü belirten Nakliyat-İş, OHAL, gözaltı, baskı ve sarı sendikacıların provokasyonlarına, karşı inançla ve kararlılıkla devam ettiğini dile getirdi.

Nakliyat-İş, “1475 Sayılı Yasanın 14. Maddesi Yargı (Mahkeme, Yargıtay) kararı ve Prof. Dr. Fevzi Şahlanan’ın bilimsel değerlendirmesi ile 2014 öncesi dönemle ilgili Metro Grubun sorumlu olduğu hukuki olarak kanıtlanmıştır” dedi.

 

Beğendik ve Metro Grubu sorumluluklarını yerine getirsin

Hukuki sorumluluğunu yerine getirmeyen Metro Grup’un işçi düşmanlığına devam etmekte olduğuna dikkat çeken Nakliyat-İş, “Sendikamız Genel Başkanı, yöneticileri ve hakları için mücadele eden 33 Real Market Direnişçisine fazlaya ilişkin hakları saklı kalmak koşulu ile 50,000,00 TL tutarında maddi-manevi, Bakırköy Asliye Hukuk Mahkemesinde tazminat davası açılmıştır” dedi. Beğendik ve Metro Grubu’nun hukuki sorumluluklarını, sözlerini yerine getirmeye ve Real Market işçilerinin yasal haklarını, tazminatlarını ödemeye çağıran Nakliyat-İş, aylardır direnişte olan işçilerin mücadelelerinin başarıya ulaşacağını söyledi.

 

Real Market işçilerinin mücadelesi başarıya ulaşacak

Nakliyat-İş açıklamasını şu şekilde sonlandırdı; “Aylardan beri inançla kararlılıkla direnen mücadele eden başta yiğit kadın direnişçiler ve tüm Real Market Direnişçilerini, baskılar, gözaltılar, mahkemeler, yıldırmadı, yıldıramayacak. Real Market işçilerinin ekmek kavgaları, sınıf mücadeleleri, başarıya ulaşacaktır. Sendikamız Real Market işçilerinin direnişine sahip çıkmaya devam edecektir. Yaşasın Real Market işçilerinin hileli iflasa, yasal haklarının gasp edilmesine, işçi düşmanlığına ve sarı sendikacılığa karşı mücadelesi!”

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu