Güncel

Mücahit Yılmaz için sosyal medyada kampanya başlatıldı

Mücahit Yılmaz'ın cenazesi, 46 gündür ailesine verilmiyor. Bunun üzerine Twitter'da Mücahit Yılmaz’ın cenazesinin verilmesi için “#MücahidinCenazesiniVerin” hastagı ile kampanya başlatıldı

Bağlar’da bir eve düzenlenen baskında infaz edilen Mücahit Yılmaz’ın cenazesi, 46 gündür ailesine verilmiyor. Bunun üzerine twitterda Mücahit Yılmaz’ın cenazesinin verilmesi için “#MücahidinCenazesiniVerin” hastagı ile kampanya başlatıldı. #MücahidinCenazesiniVerin hastagı TT sıralamasında ikinci sıraya çıktı.

Diyarbakır’ın Bağlar ilçesinde 21 Temmuz’da bir eve polislerce düzenlenen baskında, infaz edildiği belirtilen Mücahit Yılmaz’ın cenazesi, ailesi tarafından teşhis edilmesine rağmen 46 gündür verilmiyor. Cenaze, Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi morgunda bekletilirken, Diyarbakır Savcılığı üzerinden girişimlerini sürdüren aileye, “DNA eşleşmesi henüz çıkmadı” ya da “Savcı izinli” yanıtı veriliyor.

HDP Şırnak Milletvekili Nuran İmir’de konuya ilişkin Adalet Bakanı’nın yanıtlaması üzerine soru önergesi vermişti. Yılmaz’ın infaz edilişinden sonraki 34’üncü günde İmir’in vermiş olduğu soru önergesinde; Bakanlığınızın yaptığı açıklamada Yılmaz’ın ölümüne neden olan baskında çatışma yaşandığına dair herhangi bir ifadeye yer verilmedi. Eve yapılan baskında şahit olan mahalle sakinleri ise çatışma yaşanmadığını ifade ettiler.”  denilmişti.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu