Güncel

Milisler, Mersin’de eylem düzenlediğini duyurdu

Kadınların Birleşik Devrim Hareketi milisleri Mersin'in Tarsus ilçesinde bir eylem düzenlediğini duyurdu.

http://www.hbdh-online.org’ta yer alan habere göre, 08 Şubat günü saat 23:00’te Mersin Tarsus Alibeyli mahallesinde devriye gezen akrep tipi zırhlı polis aracı, KBDH milisleri tarafından  EYP ile hedeflenmiş ardından uzun namlulu silahlar ile ateş altına alındı.

Haberde, olay yerine çok sayıda ambulans ve zırhlı araç girişi yaptığına ve milislerin kayıp vermeden eylem alanından uzaklaştığına vurgu yapıldı. Konuya ilişkin yapılan açıklamada şu ifadelere yer evrildi:

“AKP-MHP faşizmi 15 Şubat Uluslararası komplonun yıl dönümünde yeni komplolara hazırlanıyor. 22 yıldır Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan’ın mücadele çizgisinden doğup, bir halkı aydınlatan “Güneş’i Karartamayanlar” şimdi Medya Savunma Alanlarına işgal operasyonları başlatarak Uluslararası komployu derinleştirmeye, yeni komplolarla Kürt halkını topyekûn imha etmeye çalışıyorlar.

Her yerde büyüyen direniş seslerini, Medya Savunma Alanlarında bulunan Gare bölgesine işgal başlatarak susturacağını düşünen faşist iktidara cevabımız Kürt ve Türk halkların birleşik mücadele pratiği olacaktır.”

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu