Güncel

Milisler Mardin’de MHP İl başkanına yönelik bir eylem yaptığını duyurdu

HBDH Milisleri, 30 Mayıs günü bir eylem düzenlediğini açıkladı.

“Mardin’in Merkez ilçesi 13 Mart Mahallesi Dekorkent sitesi önünde MHP İl Başkanı Ferhan Bozkuş isimli faşist, düzenlediğimiz silahlı eylem ile cezalandırılmıştır. Ağır yaralı halde olan faşist unsur, polis kuşatması altında helikopter ile hastaneye kaldırılmıştır.” sözlerine yer verilen açıklamada, T. Kürdistanı sokaklarının sömürgecilere, mafyacılara, cihadist çetelere, kontra güçlere ve faşist partiyi Kürdistan topraklarına taşıyan ihanetçilere kapatıldığı dile getirildi.

http://www.hbdh-online.org’ta yer alan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Ülkede yoksul halklara, emekçilere, gazetecilere, milletvekillerine saldıran, onların parti binalarını kuşatan, ateşe verenler bilsinler ki, sizler de birleşik güçlerimizin kuşatması altındasınız. Zindanlarda açlık grevi direnişini sürdüren yoldaşlarımıza saldıranlar, Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan üzerinde tecrit uygulayarak komplo siyasetini sürdürenler ve buna ortak olanlar vazgeçmedikleri halde her gün bedel ödemeye devam edeceklerdir.

NATO şemsiyesi altında gerilla sahalarımıza saldıranlar bilmelidir ki, 1 Haziran Hamlesi’ni yaratan özgürlük güçleri, o gün de olduğu gibi bugün de sömürgeciliği ve tasfiyeci saldırıları yok edecektir. Birleşik devrimin gücü imkansızlıkları imkanlı kılan efsane komutan Adil Bılıki’nin direnişçiliğini taşımaktadır.

Tüm Türkiye’li ve Kürdistan’lı emekçi halkları, gençleri bu faşist zulüm düzenine karşı ileri… Daha ileri kavgaya atılmaya çağırıyoruz.”

“Korucuya Ait Yük Dolu TIR ve Mülküne Eylem”

HBDH Kürdistan Komitesi, 29 Mayıs 2021 günü akşam saatlerinde Batman’ın Sason ilçesinde Ahmed Arslan isimli korucuya ait yük dolu tır ve mülkü olan bir depoyu, ateşe verilerek imha ettiğini duyurdu.

http://www.hbdh-online.org’ta yer alan açıklamada şunlar kaydedildi:

“Sinan Dersim Devrimci İntikam Hamlemiz kapsamında devrimcilere karşı suç işleyen, düşman güçlerle, sömürgecilerle işbirliği yapan koruculuk adlı şebeke, halka ve gerillaya ihanet etmenin bedelini ödemeye devam ediyor. Kürdistan’ın her köşesinde kontra ve korucular için çember daralıyor. Bugün Türkiye’de ki mafya iktidarını, Kürdistan coğrafyasına taşıyan bu koruculuk şebekesidir. Mehmet Ağarların, Soyluların, Ekenlerin uzantıları, dayanak noktaları korucular ve kontralardır. Bunun bedeli ödenecektir.

Gerilla güçlerimizin yaşam sahalarını ihbar eden, takip yapıp yer bildiren, işgalcilerle operasyonlara çıkan tüm halk düşmanı korucular hedefimiz olacaktır.

Eylemimiz Mayıs ayında ölümsüzleşen önderlerimiz anısına gerçekleştirilmiştir.”

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu