Güncel

Milisler Dersim’de bir bekçiye yönelik eylem düzenlediklerini duyurdu

HBDH milisleri, Dersim’de kontralık yapan bir kişiye yönelik eylem düzenlediklerini bildirdi.

HBDH Kürdistan Komitesi, Şehit Sinan Dersim İntikam Hamlesi çerçevesinde bir süredir denetimine aldıkları A.K isimli “kontralık yapan bekçiye” eylem düzenlediklerini belirtti.

https://www.hbdh-online.org’ta yer alan açıklamaya göre, 16 Mayıs günü gece saatlerinde milis güçleri tarafından yapılan eylemde 47 AD 890 plakalı araç tümden imha edildi.

“Bu eylem sonucu araç tümden imha olmuş ve milis güçlerimiz alanına geri çekilmeleri sağlıklı bir şekilde gerçekleşmiştir” diyen Komite, şunları ifade etti:

“Mücadelemizin önemli bir ayı olan Mayıs ayı şehitlerine bağlılık gereği enternasyonalist komutan Haki Karar yoldaşın yerel iş birlikçilerden sömürgeciliğin her türlüsüne karşı verdiği mücadele, Türkiye devrimci hareketinin büyük önderlerinden İbrahim Kaypakkaya yoldaşın işkence sehpalarında ser verip sır vermeyen hakikat direnişçiliği, Gezi’den Rojava’ya sarsılmaz bir köprünün ayakları olan büyük komutan Ulaş Bayraktaroğlu’nun, yaşamının son anına kadar özgür bir ülke ve onurlu bir yaşam için hiçbir kaygı gözetmeksizin ölümün üzerine cesurca yürüyen Mehmet Karasungur, Mahmut Zengin, Eşref Anyık, Ferhat Kurtay ve Necmi Öner’den aldığımız zafer meşalesi Türkiye ve Kürdistan’ın her karış toprağında faşist Türk devleti ve işbirlikçilerine yaşam alanları bırakılmayarak intikam sözümüzü bir daha yenileyip belirtmek isteriz.”

Polis aracına sabotaj

HBDH, Mardin’de Türk polisinin aracına sabotaj eylemi gerçekleştirdi.  Halkların Birleşik Devrim Hareketi (HBDH) Kürdistan Komitesi tarafından yapılan ve https://www.hbdh-online.org’ta yayımlanan yazılı açıklamada, “21 Mayıs gece sularında Mardin 13 Mart Mahallesi’nde ikamet eden faşist polis memuru Ufuk Kartal adlı unsurun şahsi aracına yönelik sabotaj eylem gerçekleştirilmiştir. Eylem sonucunda araba tümden imha olurken, faşist polis sömürgeci güçlerin denetiminde alandan uzaklaştırılmıştır” denildi.

Açıklamada şu ifadelere de yer verildi:

“Coğrafyamızda her gün annelerimiz coplanırken, genç kızlarımız devlet-polis terörü altında tacize tecavüze uğrarken, üniversitelerde, grevlerde, kitlesel eylemlerde halklarımıza karşı suç işleyen hiçbir polis-unsur kendini güvende hissetmeyecektir. İntikam namlumuz her saniye faşist Türk devletine hizmet edenlerin ensesinde olacaktır. Bütün ezilenlere, emekçilere, öğrencilere ve gençlere açık çağrımızdır; gerillanın modern tarzı metropollerde HBDH milislerinin yeni dönem tarzı ile tüm direnenleri yürüyüşümüzü devrim ile zafere davet ediyoruz.

Eylemimiz HBDH Yürütme Komitesi Üyesi Sinan Dersim yoldaş şahsında tüm Mayıs ayı şehitleri anısına gerçekleştirilmiştir.”

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu