Güncel

Menemen ve Manisa’da 1 Mayıs çalışmalarına saldırı

Menemen

16 Nisan Pazartesi günü (İzmir) Menemen’de 1 Mayıs  çalışmalarımıza başladık.

Menemen’in merkezinde ve mahallelerinde bulunan bilbordları, duvarları, üst geçitleri 1 Mayıs afişlerimizle donattık.

Görselliğiyle oldukça dikkat çeken 1 Mayıs afişlerimize kitlenin ilgisi büyüktü. Bu ilgiden ve halkın örgütlü gücünden korkan egemenler ve onların yerli uşakları 1 Mayıs çalışmalarının başlamasıyla saldırısına hız verdi.

Menemen’de baskılarına ve saldırılarına başlayan kolluk güçleri dün (17 Nisan) Asarlık Mahallesi’nde afiş çalışması yapan Partizan okurlarını durdurarak, kimlik sormuş ve GBT’sini sorgulamıştır.

Hızını alamayan kolluk güçleri arkadaşlarımızı tehdit etmiştir.

Bizler bu tehditlerden korkmuyoruz ve şehitlerimizden devraldığımız azim ve bilinçle  çalışmalarımıza devam ediyoruz/edeceğiz.


Manisa’da gözaltı

Manisa’da 1 Mayıs çalışmaları için afiş yapan Partizan okurları sabah saatlerinde gözaltına alındı.

“İleri demokrasi” naraları eşliğinde her türlü muhalefete saldıran egemenler ve onun kolluk güçleri 1 Mayıs’ın yaklaşmasıyla birlikte saldırılarına hız verdi.

Menemen’de okurlarımız tehdit eden polis, bugün Manisa’da afiş yapan Partizan okurlarına saldırdı. Okurlarımız sabah saatlerinde işçilerin mücadele ve dayanışma günü 1 Mayıs’a katılım çağrısı yapan Partizan imzalı afişleri yaptıkları gerekçesiyle gözaltına alındılar.

Buradan Manisa Emniyet Müdürlüğüne götürülen üç okurumuza “Kabahatler Kanunu” gerekçe gösterilerek para cezası kesildi ve haklarında dava açıldı.

Önümüzdeki günlerde mahkemesi olacak olan okurlarımız yaklaşık 10 saat gözaltında tutulduktan sonra serbest bırakıldı.

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu