Güncel

Maltepe’de açlık grevine destek verenlere saldırı

Gülsuyu-Gülensu: Hapishanelerde 49 gündür açlık grevinde olan yurtsever tutsaklara destek ve taleplerinin karşılanması için Maltepe merkezde toplanan kitleye polis biber gazı ve copla saldırdı.

HDK bileşenlerinin oluşturduğu 70 kişilik kitle, Maltepe Meydanı’nda biraraya gelerek “Açlık grevindeki tutsakların talepleri taleplerimiz” yazılı bir’ pankart açtı.

Çevik kuvvet kitlenin yürümek istediği istikamet tarafına barikat oluşturdu. Ayrıca meydandaki kitlenın etrafını çembere alan polis bazı kişilere GBT yapmayı da ihmal etmedi!

Maltepe AKP İlçe Binasına yürüyüp orada basın açıklaması yapmak isteyen kitleye polis yürüme izni vermedi.

Kitle “Baskılar bizi yıldıramaz”, “Anaların öfkesi katilleri boğacak”, “Zindanlar yıkılsın tutsaklara özgürlük”, “Biji bıratıya gelan”, “Gün gelecek devran dönecek katil devlet hesap verecek” sloganları attığı esnada çevik kuvvet ve sivil polislerin saldırısına maruz kaldı.

 

Saldırıya karşı eylem çağrısı

Taylan Kırmızıtaş isimli Partizan okuru da bu sırada yüzüne aldığı cop darbesiyle yaralanarak hastaneye kaldırıldı. Birçok arkadaşımız da basına darbeler alarak yaralandı.

Yüzündeki ağır yarayla hastaneye kaldırılan okurumuzun sol gözü ve burnunda sislikler ve morarma meydana geldi. Darp raporu alan okurumuz hastaneden ayrıldı.

Polisin bu saldırısına karşılık 31 Ekim (bugün) akşamı saat 18.00’de Gülensu Mahallesi’nde bir basın açıklaması gerçekleşecek.

 

Gülsuyu-Gülensu Partizan

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu