GüncelManşet

(Foto) Maltepe Cemevi’nde İzettin Doğan’a Karşı Direniş

Cem Vakfı’na bağlı olan Maltepe Cemevi’nde İzzettin Doğan’ın tetikçileri 13 Kasım günü halka silah çekerek yeni yönetimi devralmaya çalıştı. Cem Vakfı’na bağlı bulunan Maltepe Cemevi yönetiminin 2011 yılında göreve gelmesinin ilk gününden bu yana; halkla beraber yardımlaşma için toplanan bağış ve yardımları, İzzettin Doğan Vakfının tarafından istenmişti. Bunun üzerine İzzettin Doğan; bağış paralarını Vakıf’a vermeyerek Cemevi’ne otobüs alan Yusuf Er başkanlığındaki yönetimi düşürerek, parası bol bir muteahhiti Cemevi yönetiminin başına getirmek istedi.

13 Kasım günü, yönetimi devralmaya gelen Vakıf karşısına Cemevi’nin asıl sahipleri; Gülsuyu halkı dikildi. Vakıf’ın yönetim için önerdiği kişileri içeri koymayacaklarını kendilerine söyleyen halk; içeri girmek isteyenlere tepki gösteren yaşlı bir kadına hem sözlü hem de fiziki saldırıda bulundukları esnada Vakıf “adamlarını” döverek Cemevi’nden kovdu.

Aynı akşam Cemevi’nde yapılan halk toplantısında mahalle halkı, yapmış olduğu tartışmalar sonucunda; Maltepe Cemevi’nin, İzzettin Doğan Vakfı’ndan çıkarılarak halkın yöneteceği bir dernek kurulması kararı alındı. Ayrıca İzzettin Doğan’ın “Cem Vakfı” tabelasının da götürülüp İzzettin Doğan’a teslim edilmesine karar verildi.

Gerçekleştirilen direniş sonucu Maltepe Cemevi’ni başta Gülsuyu olmak üzere Maltepe halkı yönetmektedir.

Gülsuyu’ndan Bir ÖG Okuru

[widgetkit id=951]

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu