Güncel

Lazkiye katliamı Adana’da protesto edildi

Adana: Arap Alevi Adana Gençlik Meclisi, AKP destekçisi cihatçı çetelerce Suriye’nin Lazkiye iline bağlı Ceble kenti ile Tartus kentinde bombalı saldırıda katledilen 120’den fazla insan için protesto eylemi düzenledi.

Adana Arap Alevi Gençlik Meclisi üyeleri, Alevilere yönelik cihatçı çeteler tarafından yapılan katliamları kınamak amacıyla İnönü Parkı’nda basın açıklaması düzenledi.

Arap Alevi Gençlik Meclisi adına basın açıklamasını okuyan Mehmet Ali Oruç Suriye’de 2011 yılından bu yana süren emperyalist savaşta Türkiye derinlikli stratejisi ve yeni Osmanlıcılık hevesleriyle bu savaşın bir tarafı olarak cihatçı çetelere destek verdiğini vurguladı.

Geçtiğimiz hafta Türkiye’nin desteklediği cihatçı çetelerin Alevi köyü olan El Zara’daki katliamda yüzlerce insanı, bu olaydan kısa bir süre sonra da Lazkiye iline bağlı Ceble ve Tartus’da 120’den fazla insanı katlettiğini belirten Oruç, “Eli kanlı çetelere coğrafyamızda geçit vermeyeceğiz, Bizler biliyoruz ki Alevileri, özgürlükleri için mücadele eden tüm halkları katleden bu zihniyete karşı çözüm birlikten, mücadeleden ve halkların direniş ekseninden doğacaktır“ diyerek sözlerini tamamladı.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu