Güncel

Kurtulmuş: “OHAL laf olsun diye başlatılan bir şey değildir”

H. Merkezi: Bakanlar Kurulu toplantısının ardından Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, OHAL’in devam edeceğini yeni bir Kanun Hükmünde Kararname’yi de en kısa sürede açıklayacaklarını söyledi.

Bakanlar Kurulu toplantısının ardından Ortaköy’deki katliamı IŞİD vahşilerinin üstlenmesine rağmen IŞİD demekten kaçınan Kurtulmuş, bunun yerine, “Terör örgütlerinin hiçbirisi arasında fark gözetmeksizin Allah’ın izniyle, milletimizin desteğiyle, elimizdeki bütün milli kapasitemizle hepsine diz çöktüreceğiz, hepsine gereken cevabı vereceğiz” diye konuştu.

Rojava’ya dönük saldırılarının da devam edeceğini belirten Kurtulmuş, OHAL’in devam edeceğini de belirtti ve yeni bir kanun hükmünde kararname hazırladıklarını söyledi.

Kurtulmuş OHAL ile ilgili olarak şunları söyledi: “OHAL, laf olsun diye çıkarılmış bir karar değildir. İhtiyaca binaen çıkarılmıştır. Türkiye’nin bu kadar çok terör saldırılarıyla karşı karşıya olduğu bir dönemde, özellikle FETÖ’nün devlete sızma teşebbüslerinin bertaraf edilmesi zorunlulukları da göz önünde bulundurulursa, OHAL gerektiği kadar devam edecektir. Biz de isteriz ki yarın sabah OHAL kalksın.

Yeni Kanun Hükmünde Kararname hazırlıklarımız devam ediyor, büyük bir kısmı tamamlandı, son rotüşlar yapılıyor. En kısa zamanda kamuoyu ile paylaşılacaktır.”

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu