Emek

Kürtçe yasağıyla gündeme gelen şantiyede işçiler direnişe geçti

Daha önce Kürtçe yasağı ile gündeme gelen Yapı&Yapı İnşaat’ın Libadiye’de bulunan şantiyesinde ücretlerini alamayan işçiler direnişe geçti.

 

H. Merkezi: Kürtçe yasağıyla gündeme gelen Yapı&Yapı İnşaat’ta Yurtsever Elektrik isimli taşeron firmanın iflas etmesiyle yaklaşık olarak 2 aydır ücretlerini alamayan 7 işçi şantiye önünde direnişe geçti.

Direnişe geçen işçiler ücretlerinin bir an önce ödenmesi için 3 günlük iş durdurma kararı almış ve bugüne kadar yapılan görüşmelerde Yapı&Yapı İnşaat tarafından çözüme yönelik adım atılmadı.

 

“Bize bağıramazsınız, şov yapmayın”

İnşaat İş Sendikası’nın Twitter hesabından dün(15 Nisan) yayınlanan eyleme çağrı videosunun ardından Yapı&Yapı İnşaat, işçileri görüşmeye davet etmiş ve yapılan görüşme esnasında patronların seslerini yükseltmeleri üzerine işçiler masaya vurarak kalkmış, “bize bağıramazsınız, şov yapmayın” diyerek görüşmeyi terk etti.

İşçilerin görüşmeden ayrılmasının ardından, Yapı&Yapı İnşaat patronları işçileri yine arayarak, görüşme talebinde bulundu. Bunun üzerine işçiler Yapı & Yapı İnşaat patronlarına, “Yarın 10.00’da eylemdeyiz!” cevabını verdi.

Bugün direnişe geçen işçiler, “asgarileri ödeyelim eylem yapmayın gerisi hallederiz” diyen Yapı&Yapı İnşaat patronlarının önerisini kabul etmedi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu