Güncel

Konya’da katliamlar protesto edildi

Konya’da içerisinde YDG’nin de yer aldığı Halkların Demokratik Kongresi (HDK), Halkevleri, 78’liler Girişimi, Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi, Öğrenci Kolektifleri ve Emekli-Sen’in oluşturduğu Konya Demokrasi Platformu Alaattin Meydanı’nda basın açıklaması yaptı.

Platform adına açıklamayı yapan Bayram Çetinkaya; “Baharın gelişini müjdeleyen Mart ayı, yakın tarihimizde yaşanan insanlık dışı katliamlar nedeniyle toplumsal belleğimizde acılar ve katliamlar ayı olarak yer etmiştir. Beyazıt, Halepçe, Gazi ve Sivas katliamları üzerinden on yıllar geçmiş olsa bile hala yüreklerimizdeki acısını, hafızalarımızdaki tazeliğini korumaktadır” dedi.

 

“Yeni katliamlara meydan vermemek için…”

Çetinkaya ayrıca; “Yaşanan katliamlar karşısında kör, sağır, dilsiz kalanlar bugünde tarihin karanlık sayfalarına yenilerini eklemeye, katliamlara, tetikçilere kol kanat germeye, yaşananların hafızalardan silinmesi için ellerinden geleni yapmaya devam etmektedir. Yeni katliamlara meydan vermemek için barışın, eşitliğin, özgürlüğün, adaletin hakim olduğu bir dünya yaratma mücadelemizi yükselteceğiz” diyerek açıklamayı sonlandırdı.

Geniş katılımla yapılan açıklama zılgıtlar ve sloganlarla sona erdirildi.

Konya YDG

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu