Emek

KESK’li Emekçiler: İnsanlık tarihi boyunca zalimlere karşı mücadele edenlerin mirasından aldığımız güçle, korkmuyoruz

İstanbul: İşlerinden KHK ile ihraç edilen KESK’li kamu emekçilerin alanlardaki eylemleri tüm tehditlere ve baskılara rağmen sürüyor. Kadıköy Altıyol’da ve Bakırköy Özgürlük Meydanı’nda bir araya gelen kamu emekçileri direnişlerinin 49. Haftasını geride bırakırken işlerini istemekten vazgeçmeyeceklerini bir kez daha vurguladılar.

Kadıköy Altıyol’da bir araya gelen kamu emekçileri sık sık “Yaşasın halkların kardeşliği”, “İşimizi geri istiyoruz”, “AKP’nin memuru olmayacağız vb. sloganları atarak basın açıklamasına geçtiler. Haftanın kapanış basın açıklamasını KHK ile ihraç edilen öğretmen Hüseyin Demir okudu.

 

Haksız kararlarınıza, zulmünüze, iftiralarınıza boyun eğmeyeceğiz 

İnsanlığın evrensel değerlerini savunmaları ve iktidara biat etmemelerini birilerine dert olduklarını belirterek ihraç listelerine eklendiklerini ifaden eden Demir, “Haksız kararlarınıza, zulmünüze, iftiralarınıza boyun eğmeyeceğiz. Bizler suç işlemedik, fakat sizler en alt düzey, yöneticilerden en üst yöneticilere kadar, keyfi ve haksız uygulamalarınızla, on binlerce insanı haksız bir şekilde işten atarak suç işlediniz. İşyerlerinde keyfi ve haksız hukuksuz uygulamalara itiraz ettiğimiz, kamu kurum ve kaynaklarını yandaşlara peşkeş çekmenize karşı durduğumuz için bizler hakkında iftiralarla dolu raporlar hazırlayıp KHK listelerine eklenmemize neden olan yöneticiler, müdürler suç işlemiş. Bu yöneticiler aynı zamanda yaşanan tüm mağduriyetlerin ve 50’yi aşkın intiharın sorumlusudurlar” dedi.

Son olarak haklarını sonuna kadar arayacaklarına vurgulayan Demir, sözlerini şöyle bitirdi: “Mücadelemizi sonuna kadar sürdüreceğiz ve diz çökmeden boyun eğmeden, itaat etmeden işimizi geri döneceğiz. Gücümüzü haklılığımızdan ve meşruluğumuzdan alıyoruz. İnsanlık tarihi boyunca zalimlere karşı mücadele edenlerin mirasından aldığımız güçle, korkmuyoruz, teslim olmuyoruz. Haksızlığa karşı adaleti, ayrımcılığa karşı eşitliği, karanlığa karşı aydınlığı, savaşa karşı barışı ve sermayeye karşı emeği savunuyoruz ve savunmaya devam edeceğiz”

Basın açıklaması sırasında geçen faşist bir gürubun polis işbirliğiyle emekçilerin eylemini provoke etmesi karşısında emekçilerin eylemlerini boşa düşürmeye çalışanlara karşı tüm kararlılıkla eylemlerini oturma eylemine geçerek sürdürdüler.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu