Kadın

KESK Kadın Meclisi gözaltı ve tutuklamalara tepki gösterdi

H.Merkezi: Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) İstanbul Kadın Meclisi, geçtiğimiz günlerde üyeleri Elif Çuhadar, Döne Gevher Koyun, Narin Duru ve Fatma Akaltın Fırat’ın gözaltına alınmasını protesto ederek üyelerinin serbest bırakılmasını istedi.

Son dönemde gözaltı ve tutuklamalara tepki göstermek ve konfederasyonunun üyelerini serbest bırakılmasını istemek amacıyla Eğitim Sen İstanbul 3 No’lu Şube’de bir araya gelen kadınlar basın toplantısı düzenledi.
 Gözaltı ve tutuklamalara rağmen alanlarda direnerek, yaşamı ve özgürlükleri büyütmeye devam edeceklerini söyleyen Eğitim Sen İstanbul 4 No’lu Kadın Sekreter Emel Caymaz,  “Gözaltına bile alınmaması gereken bir basın açıklaması bahane edilerek, üyelerimiz tutuklanmıştır. Arkadaşlarımızın gözaltına alınması ve tutuklanmasını özgürlük ve hak gaspı olarak değerlendiriyoruz” dedi.

“AKP yaşamdan yana olan sesimizi kesmeye çalışmaktadır”
Efrin işgal saldırısına da değinen Caymaz, “Her konuşmasında kadınlara anne ve eş rolünü uygun gören ve evi göstermeye çalışan erkek egemen devlet uygulayıcıları bu kez de Efrin’e savaş ilan ederek varlığını sürdüremeye çalıştı. Savaş, hayatı yaratan kadın emekçiler için bir yaşamı sorunudur. AKP yaşamdan yana olan sesimizi kesmeye çalışmaktadır” şeklinde konuştu. 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu