GençlikGüncel

Kayyum Melih Bulu Instagram hesabını kapattı

Görevden alınmasına "asılsız haber" diyen kayyum Melih Bulu, Instagram hesabını kapattı

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından imzalanan kararla Boğaziçi Üniversitesi Rektörlüğü görevinden alınan Prof. Dr. Melih BuluResmi Gazete’de yayımlanan kararın ardından Instagram hesabından yaptığı paylaşımda haberin asılsız olduğunu iddia etti.

Karar, Resmi Gazete’de yayımlanmasına rağmen, Prof. Dr. Bulu Instagram hesabından haberin asılsız olduğunu öne sürdü. Bulu, daha önce hakkında çıkan istifa haberlerini yalanlarken söylediği “Peki bundan şeyin haberi var mı, mesela benim” yazdığı postuna göndermeye bulunarak “Hakkımda şu an Twitter gündeminde olan konuya cevabım yine eskiden çıkan asılsız haberle aynıdır” dedi.

Melih Bulu’nun bu paylaşımına “Bir geceyarısı kararnamesiyle görevden atılacaksın ve öncesinde bundan haberin olmayacak”, “Bir kararname ile görevden alındığın gün tüm ülkeyle birlikte haberin olur” yanıtları verilmişti.

Instagram’dan yaptığı paylaşımı kısa bir süre sonra silen ve bir süre sonra Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın fotoğrafını paylaşan Melih Bulu, ardından Instagram hesabını kapattı.

Bulu’nun bu Instagram paylaşımı ve ardından yaşananlar, görevden alındığını tüm Türkiye ile birlikte Resmi Gazete’den öğreneceğini öngörenleri doğruladı.

Prof. Dr. Melih Bulu’nun rektör olarak ataması, Boğaziçi Üniversitesi öğrencileri ve akademisyenleri tarafından tepkiyle karşılanmıştı ve o günden bu yana protestolar devam ediyordu.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu