Güncel

Kars’ın giriş-çıkışları HDP’lilere kapatıldı

Kars Valiliğinin ilan ettiği 15 günlük “eylem ve etkinlik yasağı” nedeniyle kentin giriş ve çıkış noktaları polisler tarafından kapatıldı. Polis, HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan’ın programına katılmak için gelenlerin kente girişlerine izin vermiyor.

Kars Valiliği’nin dün ilan ettiği 15 günlük “eylem ve etkinlik yasağı” sonrası bugün kentin tüm giriş-çıkışları kapatıldı.
Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Pervin Buldan’ın yapacağı ziyarete il dışından katılmak isteyenler kente alınmazken, polis, Valilik kararını gerekçe gösterdi.
HDP’nin programına katılmak için Batman’dan gelen Batman Belediyesi Eşbaşkanı Songül Korkmaz, kentin girişinde saatlerce bekletildiklerini ve seyahat özgürlüklerini kısıtlandığını belirterek duruma tepki gösterdi.
Kars Valiliği, kentte 15 günlük “eylem ve etkinlik yasağı” getirdi. Valiliğin internet sitesinde dün yapılan duyuruda saat 18.00’den itibaren kentte resmi etkinlikler dışında yapılacak tüm eylem ve etkinlikleri 15 günlük süre boyunca yasakladığını duyurmuştu.
Valilik sayfasında 2019 yılından bu yana herhangi bir “eylem ve etkinlik yasak” kararı bulunmazken kararının bugün HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan’ın yapacağı halk buluşması öncesine getirilmesi dikkati çekti. (MA)
Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu