Emek

Kadıköy’de KHK’ye karşı eylem 41. Haftada: “Bütün direnenlere selam olsun”

İstanbul: Kanun Hükmünde Kararnameler ile ihraç edilen KESK’li kamu emekçilerinin 41. haftadaki eylemleri Kadıköy Altıyol’da bugün de devam etti. Eyleme halkın yoğun ilgisi olmakla birlikte alanda güncel tartışmaların ve sohbetler gerçekleştirildi.

Daha sonra yapılan açıklamada AKP’nin OHAL iktidarı olduğuna ve yalnızca kamu emekçilerine saldırmakla kalmayıp devrimcilere de saldırarak gözaltı ve tutuklama saldırılarına dikkat çekildi. Aynı zamanda Nuriye ve Semih eyleminde gözaltına alınlara “Yeni Geziler ve Tekeller yaratmak istiyorsunuz” ifadelerinin kullanılmasına tepki gösterilen açıklamada “Biz ezilenlerin yanındanız, emekten yanayız. Siz kimin yanındasınız?” ifadelerini kullandı.

 

“Bütün direnenlere selam olsun”

Son olarak Nuriye ve Semih davasına destek verelerden gözaltına alınların serbest bırakılması talep edilen açıklama “1 Aralık’ta yine dava görülecek, yine sahte tanıklar ve sahte ifadeleriyle ‘bunlar terörist’ denilerek mahkemeye müdahale edilecek. Ama onlar bizim irademizi asla teslim alamazlar. Bütün direnenlere selam olsun” denilerek sonlandırıldı.

Eylem “Direne direne kazanacağız” sloganları ve birlikte halaylarla devam etti.

 

{gallery}kesklilerden kadikoyde eylem{/gallery}

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu