GençlikGüncel

Gençlik Örgütlerinin Suruç eylemine polis saldırdı: Onlarca gözaltı

Suruç katliamının 6. yılında Kadıköy'de Haliağa Caddesi'nden Süreyya Operası önüne doğru yürüyüşe geçen gençlik örgütlerinin eylemine polis saldırısı sonucu onlarca genç işkence ile gözaltına alındı.

Suruç Aileleri İnisiyatifi saat18.00’de Suruç’ta yaşamını yitirenler için Kadıköy Halitağa Caddesi’nde yaptı. Açıklamanın ardından Süreyya Operası önünde açıklama yapmak üzere yürüyüşe geçen gençlik örgütlerine polis saldırısı yaşandı.

Polis, eyleme plastik mermi, biber gazı ve tazyikli su ile saldırırken, bir çok gazeteci de yaralandı.

İçlerinde Yeni Demokrat Gençlik’in (YDG) olduğu gençlik örgütleri polis saldırısına “Suruç’un hesabı sorulacak” sloganları ile karşılık verdi. Polis saldırısı sonucu YDG okuru Volkan Atmaca ile Mustafa Sağ’ın da olduğu onlarca genç işkence ile gözaltına alındı.

Gözaltına alınanların öğrenilenlerin isimleri şöyle; Hivda Selen, Rabia Ada, Yaren Tuncer, Can Papila, Çınar Altan, Deniz bahçeci, Eren Kaya, Sedef Özer, Uğurcan Demir, Mısra Sapan, Atakan Polat, Abdülmelik Yalçın, Nisa Durdu, Deniz Mine Öztürk, Mazlum Doğan Demirel, Mert Çuhadar, Hasan Doğan, Kemal Yılmaz, Bilal Bilin, Volkan Atmaca, Mustafa Sağ, Serhat Bingöl, Rojdan Öner, Azat Aksu.

Eylemde polis saldırısında yaralanan dokuz8haber muhabiri Fatoş Erdoğan’a meslektaşları yardımcı oldu. Çok sayıda gazeteci de plastik mermi ile bacaklarından yaralandı.ayrıca çok sayıda gazeteci polis saldırısında yaralandı.

 

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu