GüncelKadın

Kadıköy’de eylem: Tacizci esnaf istemiyoruz

Kadıköy Yeldeğirmeni Mahallesi'ndeki kadınlar Müspet Kafe işletmecisinin 17 yaşında bir çocuğu taciz etmesini "tacizci esnaf istemiyoruz" diyerek protesto etti.

Kadıköy Yeldeğirmeni Mahallesi’nde iki gün önce Müspet Kafe işletmecisinin 17 yaşında bir çocuğu taciz etmesini protesto etti.

Açıklamada Müspet Kafe işletmecisi Y.A.’nın tacizi sarhoş olma bahanesiyle itiraf ettiği belirtilerek şunlar söylendi:

“Failin ağabeyi bugün mahallede, kardeşinin yaptığı şeyi kabul etmiş, özür dilemiştir. Bir, bir buçuk ay içerisinde de kafeyi kapatacağının sözünü vermiştir. Biz bu durumun takipçisi olacağız. Biz kadınlar olarak yaşadığımız mahallede kadın tacizcilerini barındırmayacağız. Özellikle de çocuk tacizine geçit vermeyeceğiz. Bu yüzden bu mekânı ve kişiyi ifşa ediyoruz.

Bizler korkmadan, çekinmeden yaşamak istiyoruz. Sokağımızda esnaf, evimizde baba, ağabey, koca şiddetine, iş yerinde patron mobbingine, tacizine karşı bir aradayız. Özgecan için, Şule için, Pınar için ve küçük bedenlerine ve yüreklerine ağır gelen travmaları yaşayan çocuklarımız, kız kardeşlerimiz için bugün burada toplandık. Mahallelerin, kentlerin, memleketin gündemini belirleyen, erkek egemen düzene karşı mücadele edeceğiz. Mahallemizde tacizcilere, tecavüzcülere geçit vermeyeceğiz.”

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu