Güncel

İzmir’de kampanya çerçevesinde okurlarla buluştuk

Özgür Gelecek gazetesi tarafından  başlatılan “'Dayanışma Yaşatır, Gerçekler Özgürleştirir” kampanya çalışmaları İzmir’de  sürüyor.

İzmir ve çevresinde Özgür Gelecek’in başlattığı “Dayanışma yaşatır, gerçekler özgürleştirir” kampanyası çerçevesinde okurlarla küçük gruplar halinde bir araya gelerek tartışmalar yürütüldü.

Gazete ve çıkarılan takvimin bu birebir sohbetlerle dağıtımı yapılırken, okurlarla bir araya gelme hızlandırılarak çevre illerde sürdürülecek. Yine Özgür Gelecek’in çıkardığı takvimi devrimci dost kurumlara bırakmak üzere yaptığımız ziyaretler, güncel gündeme ve çalışmalara dair sohbet fırsatı açısından değerli bir yerde duruyor.

Farklı il ve ilçelerdeki  uzun zamandır pandemi nedeniyle görüşemediğimiz okurlarla yaptığımız buluşmalarda, var olan temassızlığı kırmak, pandemi gerçekliği içinde bu birebir sohbet ve temasın sürdürülmesini sağlamak, yaratılmak istenen yabancılaşma, bireyselleşmenin kırılması için çaba harcamak üzerine sohbetler edildi. Karşılıklı iletişim halinde olunmasının önemi, İzmir depremin ardından depremzedelerle dayanışma için  okurların dayanışma alanında bir araya gelme çabasıyla ortaya çıktığı dile getirildi.

Birçok yerde başlayan kampanyanın İzmir’de depremden kaynaklı gecikmeli olarak başlandı ancak kampanyanın bu gündemle birleştirilerek ele alınmasının önemli olduğu dile  getirildi. Pandeminin ağır ilerlemesinden ve İzmir’de depremin verdiği hasar nedeniyle okurlarla toplu olarak bir araya gelişi engellediği tartışılırken, bunun kampanya vesilesiyle  küçük gruplar halinde olsa da inatla sürdürülmesi noktasında verimli tartışmalar yürütüldü. Herkesin evlere kapatıldığı, ciddi ekonomik sorunlarla boğuştuğu bu ortamının tersine çevrilmesi için sık sık bir araya gelişlerin zorlanmasının her açıdan önemli olduğu altı çizilen bir nokta oldu.

Yaptığımız ziyaretlerde önümüzdeki sürece dair tartışmalarda, var olan ekonomik krizin pandemi ile derinleştiği ve bunun bir öfke biriktirdiği genel bir tartışma başlığı oldu.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu