Güncel

İzmir Barosu seçimlerini Çağdaş Avukatlar Grubu kazandı

İzmir Barosu Genel Kurulunda seçimleri Çağdaş Avukatlar Grubu kazandı. Baro başkanlığına Avukat Özkan Yücel seçildi.

İzmir Barosu Genel Kurulu’nu bugün Kültürpark 4 Nolu Hol’de gerçekleştirdi. Çağdaş Avukatlar Grubu ile Cumhuriyetçi Avukatlar Grubu’nun yarıştığı seçimi Çağdaş Avukatlar Grubu kazandı.

Başkanlık için son 2 buçuk yıldır Baro Başkanlığı görevini yürüten Çağdaş Avukatlar Grubu Adayı Özkan Yücel ile Cumhuriyetçi Avukatlar Grubu’nun Adayı Mustafa Çetin yarıştı.

Seçimlerde 6 bin 487 geçerli oy kullanıldı. Cumhuriyetçi Avukatlar Grubu 2 bin 424 oy alırken, Çağdaş Avukatlar Grubu 4 bin 26 oy ile seçimleri kazandı. Avukat Özkan Yücel ise ikinci kez İzmir Barosu Başkan’lığına seçildi.

Yeni yönetim kurulu şu isimlerden oluşuyor,

“Özkan Yücel, Ayşe Kaymak, Deniz Yılmazer, Elçin Kılınçer Ot, Hüseyin Yıldız, Mehmet Baran Selanik, Miray Sayman, Perihan Çağrışım Kayadelen, Sinan Balcılar, Şefika Yıldırım Sert ve Yakup Gül.”

Avukatlar sık sık “Bu daha başlangıç mücadeleye devam”, “Kurtuluş yok tek başına ya hep beraber ya hiçbirimiz”, “Faşizme karşı omuz omuza” ve “Feyzioğlu bekle biz geliyoruz” sloganlarını attı.

“Adalet barikatından vazgeçmeyeceğiz”
Seçimlerin ardından konuşma yapan Avukat Özkan Yücel, “Biat etmemenin, teslim olmamanın başarısı bu. Bundan iki buçuk yıl önce biz kazanınca, yandaş basın ‘barikatçılar kazandı’ diye manşet attı. Haktan, hukuktan, adaletten yana kurduğumuz bu barikattan asla vazgeçmeyeceğiz” dedi.

“Faşizme karşı ortak mücadele”
İzmir Barosu’nun geçen sürede sürekli baskı gördüğünü, seçimlerin kazanımının bu açıdan da önemli olduğunu belirten Yücel, “Durun dediler, durmadık, vazgeçmedik.

Bugünkü sonuç, mücadeleye ne kadar ihtiyaç duyduğumuzun göstergesidir. Tüm meslektaşlarım için yeni dönemde de vazgeçmeden mücadele etmeye devam edeceğiz. Bu ülkede faşizme karşı ortak mücadelenin önemini ortaya koyuyor, bu mücadeleden asla vazgeçmeyeceğiz” diye konuştu.

“TBB hukuk tanımıyor”
Konuşmasının devamında Türkiye Barolar Birliği’nin (TTB) Başkanı Metin Feyzioğlu’nun yönetimini de eleştiren Yücel, “Küçük tek adamın yönetme anlayışı hukuku tanımıyor, hukuktan, barodan yana, insan haklarından yana bir anlayışı yönetime getirme zamanıdır. Biz haklıyız bu yüzden kazanacağız, hakikat asla kaybetmez. Daha iyi bir İzmir Barosu için hemen çalışmaya başlayacağız” ifadelerini kullandı.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu