Güncel

İstanbul’da birlik ve dayanışma pikniği

İstanbul Partizan, mahallede pandemi yasaklarının kalkmasıyla birlikte bir dayanışma pikniği düzenledi

İstanbul: Sabaha 11.30 gibi  bir araya gelenler birlikte önce bir kahvaltı yaptı. Bu sırada yapılan konuşmada pikniğin amacı ve genel programa dair kısa bir bilgilendirme yapıldı.

Ardından katılımcılar, birlikte oyunlar oynayarak, halaylar çekerek neşeli bir vakit geçirdi. Bu sırada yaşını almış Partizanlar ile genç Partizanlar arasındaki koyu sohbetler gözden kaçmadı. Yemekten önce katılımcılar birlikte türküler ve marşlar söyledi.

Öğleden sonra birlikte hazırlanan yemeğin yenilmesinden sonra güncel gelişmelere dair kolektif bir sohbet tartışma örgütlendi. Çok sayıda katılımcının söz aldığı tartışmada, AKP-MHP faşist bloğunun saldırıları, İzmir’de Deniz Poyraz’ın katledilmesiyle ortaya çıkan tablo masaya yatırıldı.

Söz alan konuşmacılar, devrimci güçlerin birleşebilecekleri tüm güçlerle bir araya gelmesi gerektiği aynı zamanda da kendi örgütlü yapısını güçlendirmesi gerektiğinin, diğer yandan saldırılarla amaçlananın emekçilerin birbirine yabancılaşması ve birleşik direniş ruhunun zayıflaması olduğunu dile getirdi. Partizan adına yapılan konuşmalarda da Birleşik Mücadele Güçleri deneyimi, 1 Mayıs pratiği ve ezilenlerin biriktirdiği öfkeye dair vurgular yapıldı.

Tartışmanın bir bölümünde erkek egemen zihniyetin saflarımızdaki yansımaları katılımcıların yaptığı konuşmalarla tartışmaya açıldı.

Verimli canlı katılımlı geçen tartışmaların ardından bilgi yarışması yapıldı.

İki gruba ayrılan katılımcılara yaşadıkları bölgenin, mahallenin direniş tarihine dair ve genel olarak Partizan geleneğinin mücadele geçmişinden sorular soruldu. Oldukça çekişmeli, canlı ve neşeli geçen bilgi yarışmasından sonra piknik, bu tarz biraraya gelişlerin artırılmasına yönelik talepler, halay ve katılımcıların birlikte yaptığı sportif etkinliklerle sona erdi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu