Güncel

İsrail saldırılarında yaşamını yitirenlerin sayısı 109’a yükseldi

Filistinliler, bayramı İsrail’in hava bombardımanları altında geçiriyor. İsrail saldırılarını havadan yüksek katlı binaları hedef almayı sürdürürken, 10 Mayıs’tan bu yana İsrail saldırılarında hayatını kaybedenlerin sayısının en az 109’a yükseldiği bildirildi.

Filistinliler, bayramı İsrail’in hava bombardımanları altında geçiriyor. İsrail hava kuvvetleri Gazze Şeridi’ndeki yüksek katlı binaları hedef almayı sürdürürken, 10 Mayıs’tan bu yana İsrail saldırılarında hayatını kaybedenlerin sayısının en az 109’a yükseldiği bildirildi. Batı Şeria’nın birçok yerinde Gazze Şeridi’ne destek amaçlı düzenlenen eylemlere saldıran İsrail polisi, en az 139 Filistinliyi yaraladı.

Filistin Kızılayı’ndan yapılan yazılı açıklamada İsrail askerlerinin, Kudüs ve işgal altındaki Batı Şeria’nın birçok yerinde Gazze Şeridi’ne destek amaçlı düzenlenen eylemlere gerçek ve plastik merminin yanı sıra göz yaşartıcı gazla müdahale ettiği belirtildi. Müdahale sırasında 139 Filistinlinin yaralandığı ifade edilen açıklamada, yaralıların bir kısmının ayakta tedavi edildiği, diğerlerinin ise hastanede tedavilerinin sürdüğü aktarıldı. Açıklamada, yaralıların durumuna ilişkin bilgi verilmedi.

İsrail’in 10 Mayıs’tan bu yana Gazze Şeridi’ne düzenlediği saldırılarda şu ana kadar 28’i çocuk, 15’i kadın olmak üzere 109 kişi hayatını kaybetti, 621 kişi yaralandı.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu