GüncelUncategorized

İdil’de savaş karşıtı açıklamaya polis saldırısı; seçilmişler baygınlık geçirdi

Şırnak'ın İdil ilçesinde de HDP İlçe Örgütü tarafından yapılmak istenilen açıklamaya polis saldırdı. Polisin sert saldırısı sonucu seçilmişlerde dahil birçok HDP'li baygınlık geçirdi

Şırnak’ın İdil ilçesinde de HDP İlçe Örgütü tarafından Türkiye’nin Kuzey ve Doğu Suriye’ye yönelik saldırılarına ilişkin yapılmak istenen açıklamaya polis sert bir şekilde saldırdı.

Türk devletinin Kuzey ve Doğu Suriye’ye yönelik saldırılarına karşı açıklama yapmak isteyen ve aralarında, HDP Şırnak Milletvekili Nuran İmir ve Belediye Eşbaşkanı Songül Erden’in de bulunduğu çok sayıda partili ve yurttaş parti binasında bir araya geldi. Bu sırada parti binası çok sayıda zırhlı araçla polisler tarafından abluka altına alındı.

Polisler, Valilik tarafından kentteki eylem ve etkinliklere ilişkin aldığı “yasak” kararı gerekçesiyle açıklama izin vermeyeceklerini belirtti. Eylem yasağını tanımayarak parti binası önüne çıkan ve açıklama yapmak isteyenlere polisler gazlı müdahalede bulundu. Bu sırada, parti girişinde bulunan TOMA’dan su sıkıldı.

SEÇİLMİŞLER BAYGINLIK GEÇİRDİ

Müdahalenin ardından Milletvekili Nuran İmir ve Belediye Eşbaşkanı Songül Erden’in de bulunduğu birçok kişi baygınlık geçirdi. Baygınlık geçirenlere ilk müdahaleyi partililer yaptı.

Baygınlık geçirenleri için ambulans çağrılırken, parti binası önündeki gerginlik sürüyor.

(Haber Merkezi)

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu