Emek

“Hekimlik ihraç edilemez, hiçbir yere gitmiyoruz!”

H.Merkezi:Kırk yıllık hekimlik/On binlerce hasta/Binlerce ameliyat… Yüzlerce asistan/Binlerce tıp öğrencisi… Haziran Direnişi günlerinde Sağlık Bakanlığı hakkımızda dava açtığında Gezi Parkı merdivenlerinden ilan etmişti”  sözleriyle Türk Tabipler Birliği ve İstanbul Tabip Odası yapacağı açıklamaya çağrı yaptı.

Hastalara, yaralılara bakmak suçsa eğer, bu suçu işlemeye devam edeceklerini dile getiren sağlık örgütleri çağrıda, Barış İçin Akademisyenler bildirisini de aynı kararlılıkla imzaladıklarını sözlerine ekledi.

“Biz Bu Suça Ortak Olmayacağız!”

Açıklamada ihraç edilen TTB Başkanı Prof. Dr. Özdemir Aktan hakkında bilgi verilerek yarın (21 Şubat) yapışacak basın açıklamasına çağrı yapıldı.

Basın açıklamasına çağrı şu şekilde; “686 sayılı KHK’yla Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalındaki görevinden “ihraç” edildi.

On binlerce hekimin demokratik iradesiyle seçilen2006-2010 dönemi İTO Başkanı, 2010-2012 dönemi TTB İkinci Başkanı,2012-2014 dönemi TTB Başkanı Prof. Dr. Özdemir Aktan’ı, “İyi Hekimlik/Sağlıklı Toplum” mücadelesini şiar edinmiş Adları kalplerimizde mahfuz onlarca TTB yöneticisi, aktivisti, üyelerini “ihraç” edenler bilsinler ki:Topluma adanmış bir mesleğin onurlu üyeleri olarak güçsüzlerin gücü, çaresizlerin çaresi olmaya, ölümle ve hastalıklarla mücadele etmeye, emeği, BARIŞI, demokrasiyi, HÜRRİYETİ savunmaya, dün olduğu gibi bugün de, bugün olduğu gibi yarın da DEVAM EDECEĞİZ!21 Şubat 2017 Salı günü Prof. Dr. Özdemir Aktan ve kürsülerinden, hastanelerinden, ameliyathanelerinden, polikliniklerinden uzaklaştırılan bütün dostlarımızla yan yana, omuz omuza olmak, Üniversitenin ayaklar altına alınıp çiğnenen onuruna sahip çıkmak;Kamu kurumlarında haksız, hukuksuz tasfiyelere, İstibdat heveslilerine “HAYIR”  demek için buluşuyoruz.Siz değerli basın emekçilerinin katılımını bekliyoruz.

 PROGRAM:

21 Şubat 2017, Salı

10.30 – Marmara Üniversitesi Pendik EAH Genel Cerrahi Bölümündeki Odasında buluşma

12.30 – Hastane Önünde Basın Açıklaması

TÜRK TABİPLERİ BİRLİĞİ (TTB)

İSTANBUL TABİP ODASI (İTO)”

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu