Güncel

İHD Ankara Şubesinden TTB’ye destek “Hekimlerin en temel sorunu yaşatmaktır”

H.Merkezi: TTB Merkez Konseyi üyelerinin R.T Erdoğan tarafından hedef gösterilerek gözaltına alınmasına ilişkin dernek binasında basın açıklaması yapan İHD Ankara Şubesi, hekimlik mesleğinin gereği olarak yapılmış olan TTB’nin açıklamasına katıldıklarını belirtti.

İHD Ankara Şubesi, TTB Merkez Konseyi üyelerinin gözaltına alınmasına ilişkin dernek binasında basın açıklaması yaptı.

Basın açıklamasını okuyan İHD Ankara Şube Eşbaşkanı Hülya Mendillioğlu, “Hekimlerin en temel amacı yaşatmaktır, bu nedenle yapılmış olan açıklama hekimlik meslek etiği ve ilkeleriyle ile aynı doğrultudadır. En temel hak olan insan yaşamını korumayı ilke edinmiş olan TTB Merkez Konseyi üyesi doktorlar hakkında yapmış oldukları açıklama nedeniyle karalama kampanyası yapılmış, hedef gösterilmiş ve sonrasında da haksız, kabul edilemez bir şekilde TTB Genel merkezi, evleri ve odaları aranarak gözaltına alınmışlardır” şeklinde konuştu.

 

“TTB’nin açıklmasına katılıyoruz”

Gözaltıların ardından bazı hekimlerin görevlerinden alındığını ifade eden Mendillioğlu, “Yalnızca ülkemizde de değil dünyada saygın bir konumda olan TTB yöneticilerinin tutuklanması kabul edilemez bir uygulamadır” diye belirtti.

TTB yöneticilerinin derhal serbest bırakılmasını isteyen Mendillioğlu, hekimlik mesleğinin gereği olarak yapılmış olan TTB’nin açıklamasına katıldıklarını, savaşın halk sağlığı sorunu olmasının yanı sıra bir insan hakları sorunu olduğunu vurguladı.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu