Güncel

HBDH milisleri Amed’de Deniz Poyraz için yürüdü

HBDH milisleri Amed Seyrantepe'de haai fişekli ses bombalı yürüyüş düzenleyerek, hapishanelerde süren açlık grevlerini selamladı, izmir'de katledilen Deniz Poyraz'ı andı.

Halkların Birleşik Devrim Hareketi (HBDH) Kürdistan milisleri, Diyarbakır Seyrantepe’de yürüyüş düzenleyerek halka mücadele çağrısı yaptı. Yürüyüşte hava fişekler ve ses bombası kullanan milisler hapishanelerde süren açlık grevi direnişçileri selamlayarak, Deniz Poyraz’ın katledilmesine karşı misilleme sözü verdi.

Eyleme ilişkin yapılan açıklamada, “Bizler HBDH güçleri olarak bu faşist iktidarı yıkmak, işçi sınıfı ve ezilen halkların özgürlüğünü kazanmak için dağlarda, şehirlerde ve tüm mücadele alanlarında sürdürdüğümüz savaşta tek bir geri adım atmayacağız. Biz ‘Deniz Gezmiş’in yolundaydı onun yolundan gitti… Deniz bir gitti bin gelecek’ diyerek faşizme meydan okuyan anaların evlatları, binlerle gelecek Deniz Poyraz’ın yoldaşlarıyız. Diz çökmeyiz, durmayız, sinmeyiz, bitmeyiz” denildi.

Bu saldırının sorumlusunun faşist devlet olduğu vurgulanan açıklamada, “Hesabını vermelidir. And olsun ki verecektir. Hesap sorulmalıdır. And olsun ki sorulacaktır, soracağız. Söylenecek kelimeler ve öne konulacak hedef bunlardır. Gerisi ister artık kokuşmuş. Provokasyon edebiyatları ister sağduyu soslu korku çığlıkları olsun boştur, anlamsızdır. Gün geri çekilme günü değil ileri atılma hesap sorma günüdür. Faşizmden hesap sorulmalı, faşist devlet yıkılmalıdır. Bu katliam düzeninin sonunu getirmenin başka yolu yoktur” diye belirtildi.

HBDH Kürdistan, “Deniz Poyraz şahsında tüm ölümsüzlerimizin yüce anıları önünde bir kez daha söz veriyoruz ki anılarına bağlı kalacak ve bu katliam devletini yıkacağız” diye kaydedildi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu