Dünya

Hannover’de devrim ateşini harlayanlar anıldı

Hannover: Almanya’nın Hannover şehrinde, Hannover Partizan tarafından, “Devrim ve Komünizm Şehitlerini Anma Haftası” vesilesiyle, başta Proletarya Partisi şehitleri olmak üzere tüm devrim ve komünizm şehitleri anıldı.

Açılış konuşmasıyla başlayan anma etkinliği, saygı duruşu ve peşinden TKP/ML Örgütlenme Komitesi’nin, devrim Şehitleri Haftası’yla ilgili yayınladığı bildiri okundu.

Etkinliğin düzenlemesinde yer alan gençlerin şiir okumaları ve peşinden ise etkinlik için hazırlanan sinevizyon gösterimi yapıldı. Sinevizyon oldukça etkili oldu. Marx, Engels, Lenin, Stalin, Mao ve diğer uluslararası komünist ve devrimci önderlerin kitle gösteri ile düzenlenen geçişleri, Mustafa Suhpi, İbrahim Kaypakkaya ve diğer devrimci önderlerle devam etti.

Etkinliğe katılanlar tarafından dikkatle izlenen ve duygulu anlar yaşatan sinevizyon gösterisi, devrimcilerin boşa bedel ölmediğini, sosyalizm mücadelesinde hep yaşayacaklarını bir kere daha anımsattı.

Ayrıca TİKKO Rojava Komutanlığı’nın, faşist-işgalci TC devletinin Efrin işgaline karşı mücadele çağrısı yaptığı video gösterildi. Kısa bir müzik dinletisiyle etkinlik sonlandırıldı.

{gallery}hannover_pzn_ocak_ayi{/gallery}

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu