Dünya

Hannover’da ocak ayı anma etkinliğe çağrı

H.Merkezi: Ocak ayının son haftasının devrim ve komünizmin şehitleri anma haftası vesilesiyle Almanya’nın Hannover şehrinde 4 Şubat tarihinde yapılacak etkinlik için Partizan bir çağrı yaptı.

Kuzey Bölgesi Partizan okurları olarak düzenlenecek anma için yapılan çağrıda, “Proleterya Partisinin 1.Konferasında almış olduğu kararı gereği bir kez daha Parti ve Devrim Şehitleri  Anma Haftasında ölümsüzleşenlerimizi anıyoruz.

Dünya’da egemenlerin işçi ve emekçi kitlelere karşı sömürü politikalarını artırdığı, Türk Hâkim sınıflarının Efrin’e saldırı ve işgal girişimine giriştiği bir dönemde şehitlerimiz anmak daha büyük bir anlam  ve önem kazanmaktadır” denildi.

Açıklamanın devamında, “Tüm saldırı ve umutsuzluğa rağmen, umudu yeşertmenin ve kavgayı büyütmenin şartlardan birisi de, şehitlerimizin davaya olan feda ruhu ile donanmaktan geçtiğini bilmek ve buna uygun adımlar atmak bu gün bir elzemdir.

Asıl olan kolay değil, zor dönemlerde kavgaya sarılmaktır. Şehitlerimizin yaşamı ve mücadelesi bu konuda önemli dersler sunmaktadır.

Zor görevleri yerine getirmenin yolu, yılgınlığın ve karamsarlığın  türküsünü değil, kavganın ve umudun türküsünü söylemekten geçer.

Bu gün proleterya partisinin içinde bulunduğu durumu aşmak ve yeniden sınıf mücadelesinde oynamamız gereken rolü oynamak  için, her birimizin bir kaç adım öne çıkması gerekmektedir” denildi.

“Vartinik’ten Aliboğazı’na ve Rojava’ya yitirdiklerimizi anıyoruz”

Açıklamada, “Birikmiş yığınca sorunlarının çözümünü hep “başka yerde” beklemek, her şeyden önce şehitlerimizin ruhuna ters düşmektedir. Bir yandan olup bitenleri sorgulama, öte yandan mücadeleyi yükseltme görevi hepimizin omuzundadır. Süreç içerisinde bu bir görev değil zorunluluk bilinci ile yaklaşmalıyız. 

Hiç birimiz bu görevlerden kaçma lüksüne sahip değiliz. Parti ve Devrim şehitleri de, bu zorlu şartları göğüslemenin önünde her birimiz için umudun altın harflerle tarihe kazınmasıdır. Ve Gökyüzünde zifiri karanlıkta pırıl pırıl parlayan yıldızların ışıltısı gibi yolumuzu aydınlatmaya devam ediyorlar.

Bu duygu ve düşünce ile Vartinik’ten Aliboğazı’na ve Rojava ya yitirdiklerimizi anıyor, tüm dost ve yoldaşları Kuzey Bölgesi Partizan Okurları olarak düzenleyeceğimiz ‘Parti ve Devrim Şehitlerini Anıyoruz’ etkinliğine katılmaya davet ediyoruz.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu