Dünya

Hamburg Partizan okurlarından “Parti ve Devrim Şehitlerini Anma” etkinliğine çağrı

Almanya: Hamburg Partizan okurları tarafından “Parti ve Devrim Şehitlerini Anma Haftası” dolayısıyla bir etkinlik düzenleyecek.

Almanya’nın Hamburg eyaletinde Partizan okurları tarafından, “Parti ve Devrim Şehitlerini Anma Haftası” dolayısıyla bir etkinlik düzenlenecek. Hamburg Partizan okurları tarafından yapılan çağrıda, “Proletarya Partisinin 1. konferansında almış olduğu kararı gereği bir kez daha ‘Parti ve Devrim Şehitleri Anma Haftasında’ ölümsüzleşenlerimizi anıyoruz” denildi.

Egemenlerinin işçi sınıfı ve emekçilere karşı saldırılarını arttırdığı, Türk hâkim sınıflarının Afrin’e saldırı hazırlıklarını sürdürdüğü bir dönemde, şehitlerin anılmasının büyük bir anlam ve önemi olduğunun altını çizen Hamburg Partizan okurları, “Tüm saldırı ve umutsuzluğa rağmen, umudu yeşertmenin ve kavgayı büyütmenin şartlarından birisinin de, şehitlerimizin davaya olan feda ruhu ile donanmaktan geçtiğini bilmek ve buna uygun adımlar atmak bu gün bir elzemdir” dedi.

Asıl olanın kolay dönemlerde değil, zor dönemlerde kavgaya sarılmak olduğunu belirten Hamburg Partizan okurları, “Şehitlerimizin yaşamı ve mücadelesi bu konuda önemli dersler sunmaktadır” dedi.

 

“Tüm dost ve yoldaşları düzenlemiş olduğumuz etkinliğe katılmaya davet ediyoruz”

Zor görevleri yerine getirmenin yolunun, yılgınlığın ve karamsarlığın türküsünü değil, kavganın ve umudun türküsünün söylemekten geçtiğini belirten Hamburg Partizan okurları açıklamasının devamında şunları dile getirdi; “Bu gün Proletarya Partisinin içinde bulunduğu durumu aşmak ve yeniden sınıf mücadelesinde oynamamız gereken rolü oynamak için, her birimizin bir kaç adım öne çıkması gerekmektedir.

Birikmiş yığınca sorunlarının çözümünü hep ‘başka yerde’ beklemek, her şeyden önce şehitlerimizin ruhuna ters düşmektedir. Bir yandan olup bitenleri sorgulama, öte yandan mücadeleyi yükseltme görevi hepimizin omuzundadır.

Hiç birimiz bu görevlerden kaçma lüksüne sahip değiliz. Bu duygu ve düşünce ile Vartinik’ten Aliboğazı’na ve Rojava’ya yitirdiklerimizi anıyor, tüm dost ve yoldaşları düzenlemiş olduğumuz ‘Parti ve Devrim Şehitlerini Anıyoruz’ etkinliğe katılmaya davet ediyoruz

 

Tarih: 27 Ocak 2018

Yer: Bartels Str.21- Hamburg

Saat: 18.00

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu