Güncel

Gülsuyu’nda Kent Mitingi’ne çağrı

22 Aralık Pazar günü Kadıköy’de saat 12.00’de yapılacak “Artık yeter! Yıkıma karşı haydi mahallelerimizi savunmaya” mitingine tüm Gülsuyu-Gülensu halkını çağıran afişlemeler yapıldı.

Gülsuyu Partizan olarak 22 Aralık’ta Kadıköy’de yapılacak mitingin çalışmalarına start verdik. Gülensu Mahallesi Son Durak’tan başlayarak Gülensu ve Gülsuyu Mahallelerinin merkezi noktalarına “Talanın, rantın sömürünün adı kentsel dönüşüm”, “Yıkımlara karşı birleşelim örgütlenelim”, “Çeteler devletin beslemesi polisin işbirlikçisidir” yazılı ve Partizan imzalı afişlemelerimi yaptık.

 

“Mahallemizi her alanda savunalım”

Ayrıca Kent Hareketleri, Kuzey Ormanları Savunması, Forumlar Arası Kentsel Dönüşümle Mücadele Çalışma Grubu imzalı “Artık yeter, yıkıma karşı haydi mahallemizi, yağmaya karşı İstanbul’u, katliama karşı doğamızı savunmaya” afişlerini de yaptık.

Gülsuyu ve Gülensu Mahallelerinin yıllardır yıkımlara yozlaşmaya ve çeteleşmeye karşı yapmış olduğu mücadele bugün özgün bir sorun olarak hala kendini var etmekte. Bu nedenle yaptığımız afişleme esnasında halkla sohbetler ederek yapılacak mitinge birlik ve dayanışma içinde mahallemizi her alanda savunmaya çağırdık.

 

“Umarız bir daha gelmezler”

Mahalle halkının ve esnafının şu an itibariyle mahallenin merkezi yerlerinde bekleyen polis ablukasının “soğuk” nedeniyle kalkmasına dairde yorumlar yaptı.

Polis mahallemizi ablukaya alarak ortamı daha fazla gerdi. Bekledikleri yerleri, kapımızın önlerini her gün pisletiyorlardı. Ormanımızın içine girmişler, bizi bile sokmuyorlardı. Ormanın içindeki çeşmeden bile su almaya gidemiyorduk. Şimdi yoklar, olmamalarına sevindik. Umarız bir daha gelmezler” diyerek tepkilerini anlattılar.

Miting için ayrıca kurulan Mahalle Meclisi olarak toplu bildiri dağıtımı yaptık, ses aracıyla halkımızı mitingimize çağırmaya devam edeceğiz.

 

Gülsuyu Partizan

 

[widgetkit id=423]

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu