Güncel

Gözaltındaki ETHA çalışanları Gayip ve Şahin’den mesaj var

İstanbul’da Etkin Haber Ajansı’nın (ETHA) editörü Semiha Şahin ile muhabirleri Adil Demirci ve Pınar Gayıp, 13 Nisan’da yapılan ev baskınlarında gözaltına alınmıştı. Şahin ve Gayıptan mesaj var.

 

H. Merkezi: 6 gündür gözaltına tutulan Semiha Şahin, iyi olduklarını belirterek, “Özgür basın susmadı, susmayacak” dedi. Pınar Gayıp ise mesajında, “Gazetecilik suç değildir. Bunu bulunduğumuz her yerde haykırmaya devam edeceğiz” diye kaydetti.

Birlikte Gayip ve Şahin ile birlikte gözaltına alınan, Adil Demirci ise dün Çağlayan’daki İstanbul Adliyesi’ne sevk edilmiş, çıkarıldığı mahkemece tutuklanmıştı.

“Özgür basın susmadı, susmayacak”

ETHA’da yer alan habere göre, avukatları aracılığıyla mesaj gönderen Semiha Şahin, “Bir kez daha söylüyoruz, hep söyleyeceğiz. Özgür basın susmadı, susmayacak” dedi. İyi olduklarını belirten Şahin, dayanışma içinde olan herkese selamlarını da iletti.

“Hakikati haberleştirdiğimiz için iktidarın hedefindeydik”

Pınar Gayıp da mesajında şunları belirtti: “Çağırdıkları zaman ifade verebileceğimizi bildikleri halde gece yarısı uzun namlulu silahlarla kapımızı kırarcasına yine evimiz basıldı. Bu ilk değildi, daha önce Havva ve İsminaz da mesleklerini yaptıkları için bu hukuksuzluğa maruz kaldılar. Saraya biat etmeyen gazeteciler olarak gerçeğin peşinde koştuğumuz ve hakikati haberleştirdiğimiz için iktidarın hedefindeydik. Gazetecilik suç değildir. Bunu bulunduğumuz her yerde haykırmaya devam edeceğiz. Sevgi, özlem ve dayanışmayla.”

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu