Güncel

Gençliğe Çağrı: Ayağa Kalkın

HBDH çatısı altında savaşan gençler yaptıkları açıklama ile gençliğe çağrı yaptı.

http://www.hbdh-online.org’ta yer alan ve AKP-MHP ittifakının faşist uygulamalarının halklarda büyük bir öfkeye neden olduğuna, faşist uygulamalarla halkın birlik ve beraberlik ruhunun parçalanmak istendiğine, halkın tüm bu kutuplaştırıcı politikaların her geçen iyi daha iyi gördüğüne dikkat çekilen açıklamada, faşizme karşı ortak devrimci mücadelenin büyüyerek kitleselleşmeye başladığı bu ortak devrimci mücadelenin en fazla Türkiye ve Kürdistan gençliğini biraraya getirdiği ifade edildi.

“Biz Türkiye ve Kürdistan gençliği olarak yürütülen savaşta tarafız. Ezilenlerden yanayız. Başkaldırıdan yanayız. Gelecekten yanayız. Her şeyden önce Birleşik Devrim Mücadelesinden yanayız! Her gün geleceğimizi karartan bu düzene mahkûm değiliz. Bu düzeni paramparça edip geleceğimizi ve özgürlüğümüzü inşa etme gücüne sahibiz. Özgür bir gelecek faşizmin yıkılması bu düzenin değişmesiyle oluşacak ve bu ancak Birleşik Devrim ile mümkün. Şimdi bütün çabalarımız ve yürüyüşümüz mutlak zafere doğru olmalıdır.” sözlerine yer verilen açıklamada, Halkların Birleşik Devrim Hareketi’nin “FAŞİZMİ YIKACAĞIZ, ÖZGÜRLÜĞÜ KAZANACAĞIZ” hamlesinin bu hedefe doğru güçlü bir adım olduğunun altı çizildi.

Açıklamada gençliğe yönelik şu çağrı yapıldı:

“İşçi ve Köylü Gençler, Genç kadınlar ve Öğrenciler, işsizliğe mahkûm edilmiş genç arkadaşlar, Her günü gelecek kaygısıyla karşılayıp umutsuzlukla bitirenler… Bu bezirgân saltanatı altında payına yarınsızlıktan başka hiçbir şey düşmeyenler…

AYAĞA KALKIN!
AYAĞA KALKIN Çünkü karartılmak istenen bizim geleceğimiz!
AYAĞA KALKIN Çünkü bugünde çalınmak istenen bizim yarınımız!
AYAĞA KALKIN Çünkü bu düzenin bize vadedeceği baskı zulüm ve geleceksizlik dışında hiçbir
şey yok!
AYAĞA KALKIN Çünkü ayağa kalkmadan bu düzenden kurtuluş yok!

Genç Kadınlar ve genç arkadaşlar,

“Faşizmi Yıkacağız, Özgürlüğü Kazanacağız” kampanyasına katılın ve güç verin! Yapılacak çok şey var!
Faaliyet halindeki HBDH milis ve gerillalarına katılın ve destekleyin! Faşizmin askeri ekonomik bütün kurumlarını, sivil ve resmi faşist örgütlenmelerini hedef alacak kendi Milis ve Öz savunma Güçlerimizi kuralım ve harekete geçelim. Faşizmi büyük küçük ayrımı yapmaksızın darbeleyelim!”

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu