GüncelManşet

Gazi Mahallesinde halk artan polis terörünü protesto etti

İstanbul: Gazi Mahallesinde bulunan Hasan Ferit Gedik Uyuşturucu ile Savaş ve Kurtuluş Merkezi’ne düzenlenen polis baskınından sonra Kalekol’a çevrilmesi ve son zamanlarda Gazi mahallesinde artan polis baskısı protesto edildi.

Gazi Cemevi önünde bir araya gelen ve aralarında Alevi Bektaşi Federasyonu, Demokratik Alevi Dernekleri, Pir Sultan Abdal Derneği, Hasan Ferit Gedik Uyuşturucu ile Savaş ve Kurtuluş Merkezi, HDP-HDK Sultan Gazi Sultan Gazi İlçe Örgütlerinin bulunduğu çok sayıda kurum, basın açıklaması düzenledi.

“Polis terörüne son”

Mahallemize, inancımıza, kültürümüze sahip çıkıyoruz polis terörüne son” pankartının açıldığı açıklamada kurumlar adına açıklamayı Mustafa Can yaptı. Gazi mahallesinde ve Türkiye de yaşananları kaygıyla izlediklerini belirten Can, “Ülkede süregelen antidemokratik iktidar yapısı 15 Temmuz sonrası artık yasa tanımaz bir boyuta ulaşmış ve kolluğu da bir ideolojik yapının milis kuvveti gibi hareket eden duruma gelmiştir” dedi.

gazi2Gazi mahallesindeki polis baskısının 15 Temmuzdan sonra arttığını belirten Can, konuşmasının devamında şöyle konuştu: “ Gazi Mahallesin de 15 Temmuz sonrası sürekli bir baskı ve polis terörü başlatılmış. Ülkede ki genel konsept, Sol ve demokrat yapısı ve Kürt Alevi yoğunluğu olan mahallemiz hedef gösterilerek abluka altına alınmıştır. Halkın ve demokrasi güçlerinin uyuşturucuyla mücadele etmek için kurduğu Hasan Ferit Gedik Uyuşturucuyla Mücadele Merkezi’de bir gecede polis karakoluna çevrilmiştir. Mahallemizde polis terörü halkın ve esnafın üzerinde katmerlenerek artık teröre dönüşmüştür

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu