Güncel

“FİLİSTİN DEVRİMİ ZAFER YOLUNDA”

Halkların Birleşik Devrim Hareketi (HBDH) Yürütme Komitesi, Siyonist İsrail devletinin Filistin'e yönelik katliamlarına yönelik bir açıklama yayımladı

“Emperyalist devletlerin tam ve sınırsız desteğini arkasına alan siyonist İsrail devletinin Filistin halkını kendi yurtlarından, tıpkı 1948’de olduğu gibi, tehcir ettirmeye kalkışması, Filistin halkının silahlı intifada duvarına çarptı. Kahraman Filistin halkı, Siyonist İsrail’in yeni tehcir, yani, zor, tehdit, korku ve sindirmeye dayalı topraklarından söküp atma adımına karşı, işgal altındaki topraklar (İsrail kentleri) dahil her yerde ayaklandı. Bazı kentleri, kısa süreliğine de olsa, denetimine alacak kadar güçlü, kararlı ve savaşma iradesine sahip olduğunu gösterdi.” sözlerine yer verilen açıklamada, Siyonist İsrail’in saldırısına karşı yükselen silahlı halk ayaklanmasının, şimdiden siyonistlerin ve emperyalist devletlerin yüreklerine korku saldığı, “İsrail, tarihinin en zor günlerini yaşıyor”. sözünün Siyonist İsrail’in durumunu ve içine düştüğü korkuyu ifade ettiği ve bu sözün, bizzat İsrail İçişleri Bakanı’na ait olduğu; İşgal altındaki topraklarda Filistin ve Yahudi halkın emekçileri ile siyonist İsrail devleti arasında iç savaşın ilk belirtileri ortaya çıkınca ABD emperyalizminin hemen “ateşkes” arayışı içine girdiği, bu arayış ve çağrının büyük korkuya kapılan siyonist İsrail devletine, hükümetine ait olduğunun altı çizildi.

 

Filistin devrimi zafere yürüyor!

http://www.hbdh-online.org‘ta yer alan açıklamada şunlar kaydedildi:

“Silahlı halk ayaklanması sadece kurtarılmış topraklarda değil, en önemlisi, işgal edilmiş topraklarda da yükselmeye başlamıştır. İşgal edilmiş topraklardaki Yahudi halkın emekçilerinin Filistin halkıyla yan yana, omuz omuza, ortak mücadele halinde siyonizme karşı, burjuva egemenliğe karşı harekete geçmiş olması Filistin devrimini daha da güçlü kılıyor. Şimdi, devrim mücadelesi bütün topraklara ve bütün emekçi sınıflara yayılmıştır.

“Uzlaşma-müzakere” Filistin devriminin ölümüdür! Böyle bir girişim, Batı Şeria ve Ürdün Vadisi’ni ilhak planını parlamentosundan geçirmiş siyonist İsrail’e zaman kazandırmaktan başka bir işe yaramaz. Siyonist İsrail, bu plan ve hedefinden, “vadedilmiş topraklar”a ulaşma amacından vazgeçmiş değildir. Siyonist İsrail’in Kudüs-Şeyh Cerrah mahallesindeki girişimi ilhak ve işgalle topraklarını genişletme planının bir parçası, devamıdır.

“Sevra Sevra hat-el Nasır”! Yani zafere kadar devrim! Filistin halkının siyonist devleti yıkarak kendisini ve Yahudi emekçi sınıfları kurtarmasının yolu budur. Kurtuluşun yolunun “Oslo Anlaşması” ya da “iki devletli çözüm”den geçmediğini Filistin halkı tarifsiz acılara katlanarak, büyük bedeller ödeyerek öğrenmiştir.

Doğu Kudüs’teki vahşi saldırının tutuşturduğu ayaklanma, tüm dünya emekçi, yoksul halklarının devrimci kitle eylemleri ve gösterileriyle karşılandı. New York’tan İstanbul’a, Latinler’den Ortadoğu’ya her yerde Filistin’e destek gösterileri var. İsrail vahşeti her yerde protesto ediliyor.

Biz HBDH olarak Filistin halkı ve devrimci örgütleriyle tüm olanaklarımız ve gücümüzle devrimci dayanışma içindeyiz. Türkiye ve Kürdistan halkları adına HBDH, bu zafer yürüyüşünde Filistin halkı ve devrimci örgütleriyle enternasyonal dayanışma içinde olmayı devrimci görev olarak kabul eder.”

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu