Kadın

Feray Şahin için anma etkinliği gerçekleştirildi

2017 yılında Mersin’de polis tarafından katledilen Feray Şahin için anma etkinliği gerçekleştirildi

Feray Şahin 2017 yılında Mersin’de  kendi evinde özel harekat polisi Fatih Burak Aykul tarafından  katledilmesinin 2’nici yılında anıldı. Şahin’in adının verildiği parkta yapılan anmaya ailesi ve arkadaşlarının yanı sıra kadın platformları ile çok sayıda kişi katıldı. Feray Şahin’in fotoğraflarının yanı sıra “Ölmek istemiyoruz” pankartı ve “Yaşamak istiyoruz” , “Yasta değil, isyandayız” dövizleri taşındı.

Senin Medyan’da yer alan habere göre, anmada konuşan Mersin Kadın Platformu üyesi Ayşe Bezeğiz, Şahin’i katleden erkeğin halen dışarıda olduğunu ve hak ettiği cezayı almadığına dikkat çekerek sanığa “taksirle öldürmek” suçundan 5 yıl 3 ay ceza verildiğini anımsattı. Bezeğiz, verilen ödül gibi cezaya karşı mücadele edeceklerini kaydetti.

Ardından söz alan Şahin’in babası Bekir Şahin, kendileriyle dayanışma içerisinde olanlara teşekkür ederek, katledilen tüm kadınlar için adalet istedi. Şahin, iktidarı 6284 sayılı yasa ve İstanbul Sözleşmesi’ni uygulamaya çağırırken, kızı Feray için adalet mücadelesinde kararlı olduklarının altını çizdi. Şahin, “Başka Feraylar ölmesin, anneler ağlamasın istiyoruz. İstanbul Sözleşmesi ve 6284 sayılı yasanın bir an önce uygulanmasını istiyoruz” diye konuştu. Anma, sloganlar ve alkışlar eşliğinde son buldu. (Haber Merkezi)

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu