DünyaGüncel

Eyn İsa, Şera ve Til Temir’in köyleri işgalciler tarafından saldırı altında

TC devletinin ve bağlı çetelerinin Kuzey ve Doğu Suriye topraklarına yönelik işgal saldırıları sürüyor.

Eyn İsa işgalciler tarafından bombalandı

İşgalci Türk devleti ve çeteleri, bugün sabah saatlerinden itibaren Eyn İsa ilçesini, kampını ve ilçeye bağlı Xalidiyê köyünü obüs ve havanlarla bombaladı.

İşgal saldırılarını sürdüren Türk devleti ve çeteleri, bugün sabah saatlerinden Eyn İsa ilçesi, ilçeye bağlı Xalidiyê köyünü ve ilçe ile aynı adı taşıyan kampı obüs ve havanlarla aralıksız saldırı gerçekleştirdi. Bombardımanın saat 11.00’e kadar devam ettiği bildirildi.

Şera’nın köylerine işgal saldırıları sürüyor

Türk devleti ve çetelerinin, Efrîn’in Şera ilçesine bağlı köylerine dönük sabah saatlerinde başlattığı işgal saldırıları sürüyor.

Türk devleti ve çeteleri, sabah saatlerinde Efrîn’in Şera ilçesine bağlı köylere dönük başlattığı işgal saldırılarını sürdürüyor. İşgalci ordu, şu sıralarda Şera’nın Merenaz, Malikiyê, Şewarxe ve Kela Şewarxe köylerine ağır silahlarla saldırıda bulunuyor.

Türk ordusu akşam saatlerinde ise Elqemiyê ve Irşadiyê köylerini hedef almaya başladı. Bu köylere şu ana kadar onlarca topun düştüğü ve halka ait evlerde büyük çaplı maddi hasar oluştuğu belirtildi.

Til Temir’in köylerine saldırı ve askeri sevkiyat

Türk devleti ve çetelerinin, Til Temir’e bağlı köylere dönük işgal saldırıları da devam ediyor. Türk ordusu, Til Temir’in Depsa, Begara, Girê Sehîd Dilşêr ve Amriyê köylerine ağır silahlar yerleştirirken; Erîşa, Rîhaniyê ve Qasimiyê köylerindeki çete sayılarını artırdı ve iş makineleriyle mevziler inşa etmeye başladı.

Bölgeye askeri sevkiyatı sürdüren Türk devleti ve çeteleri, Til Temir’in Um el-Kêf köyüne ağır silahlarla işgal saldırıları başlattı.

Öte yandan Türk devletinin işgal altında tuttuğu Rîhaniyê köyünde halka ait birçok evi ateşe verdiği öğrenildi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu