Güncel

ESP ve SKM’den gözaltılara dair basın toplantısı

Ankara: Bugün saat 12.00’da ESP ve SKM, Hayır diyenlere yönelik gerçekleşen gözaltı ve tutuklama saldırılarına karşı İHD Ankara Şubesi’nde basın toplantısı düzenledi. Basın toplantısına HDP, Devrimci Parti, SODAP ve DHF katıldı.

Basın metnini okuyan ESP Ankara İl Eş Başkanı Güngör Didar Gül, “Referanduma sayılı günler kala, yapılan bu gözaltılar ESP’yi susturamadı, susturamayacaktır. ‘Hayır’ kampanyası; gözaltı, tutuklama terörü altında, yürüyüşüne devam etmektedir. Egemenler ne yaparsa yapsın, tek adam diktatörlüğüne karşı ‘Birlikte Hayır’ haykırışı giderek büyümektedir. Diktatörlük, Hayır’ın basıncıyla kuşatılmış durumdadır” dedi. Devamında “Özellikle HDP’ye ve bileşenlerine yapılan bu saldırılar, giderek toplumsal muhalefete yönelmiştir. Genel başkan ve partili üyelerimizin gözaltına alınması, çalışmalarımızın engellenmeye çalışılması, ‘Birlikte Hayır’ çağrısı ile diktatörü durdurmak isteyenlere yönelik bir saldırıdır. Bizleri susturamadılar, susturamayacaklar.” dedi. Son olarak “Genel Başkanımız Çiçek Otlu dahil olmak üzere tüm gözaltılar serbest bırakılmalıdır. Biz kazanacağız, ‘HAYIR’ diyen milyonlar kazanacak.” diyerek konuşmasını bitirdi.

“Hayır” cephesini büyütenler saldırılara karşı yılmayacaklar”

Didar Gül’den sonra söz alan HDP Ankara İl Eş Başkanı Birsen Kaya, saldırının hedefinde sadece HDP değil HDP bileşenleri ve iktidara karşı olan tüm muhalefet güçlerin olduğunu belirtti. ESP Genel Başkanı Çiçek Otlu’ya yönelik gözaltı saldırısının kadının siyasetteki varlığına ve öncü duruşuna da bir saldırı olduğunu belirterek konuşmasını bitirdi.

Devrimci Parti üyesi Burcugül Çubuk ise geçmiş olsun dilekleriyle birlikte dayanışmayı büyüteceklerini söyledi. Eylem Ataş’ın babası Mehmet Ataş’ın da gözaltında olduğunu, nörolojik rahatsızlığının olmasına rağmen darp edildiğini aktardı. Son olarak da ‘Hayır’ cephesini büyütenler olarak saldırılarla yılmayacaklarını vurguladı.  

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu