Güncel

Elbistan Hapishanesi’nde tüm tutuklular koronaya yakalandı

Muhammed Emir’in yaşamını yitirdiği Elbistan Cezaevi'ni ziyaret eden heyet, cezaevinde salgını teyit ederek, erkek koğuşunda bulunan bütün tutukluların salgına yakalandığını ve durumlarının iyi olduğunu aktardı.

Maraş’ın Elbistan E Tipi Hapishanesi’nde 28 yıldır tutuklu bulunan Efrînli Muhamed Emir’in (57) koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle yaşamını yitirdi. Bunun üzerine Özgürlükçü Hukukçular Derneği (ÖHD) Diyarbakır Şubesi, Diyarbakır Barosu ve MED Tutuklu ve Hükümlü Aileleri Hukuki ve Dayanışma Dernekleri Federasyonu (MED TUHAD-FED) üyelerinden oluşan heyet, hapishaneyi ziyaret etti.
Hapishane idaresi ve bazı tutuklularla görüşen heyet, daha sonra hapishaneden ayrıldı. Görüşmeye dair bilgi veren ÖHD Üyesi Avukat Rıza Polat, 3 tutukluyla görüştüklerini belirterek, “Erkek tutukluların kaldığı koğuşlarda hemen hemen hepsi hastalığı geçirmiş. İki gündür karantina süresini tamamlamışlar. Şuan bazı hafif sağlık sorunları olan varsa da durumu ağır olan yok. Tutukluların durumu şu an için iyi” dedi.
Polat, görüşmeye dair hazırlayacakları raporu daha sonra kamuoyuyla paylaşacaklarını söyledi
Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu