Güncel

Elazığ Hapishanesi’nde çıplak arama işkencesi!

Elazığ 2 No'lu Yüksek Güvenlikli Hapishanesi’ne sevk edilen Kendal Barut, hapishane girişinde çıplak aramayı kabul etmediği için gardiyanlar tarafından darp edildi.

MA’nın haberine göre Diyarbakır D Tipi Kapalı Hapishanesi’nden Elazığ 2 Nolu Yüksek Güvenlikli Hapishanesi’ne 1 Temmuz tarihinde sevk edilen tutsak Kendal Barut, hapishaneye giriş sırasında kendisine dayatılan çıplak aramayı kabul etmeyince gardiyanlar tarafından darp edildi.

Daha önce tutuklu bulunduğu Diyarbakır D Tipi Kapalı Hapishanesi’nde de gardiyanlarca darp edilen Barut’a yönelik saldırılar nedeniyle ailesi hayatından endişe duyuyor. Dayatmaları kabul etmediği için saldırılara maruz kalan Barut, ailesine “hayatının tehlikede” olduğunu aktardı.

Sürgünler yaşanıyor

Diyarbakır D Tipi Kapalı ve 1 No’lu Yüksek Güvenlikli Hapishaneleri’nde tutsak bulunan 8 tutsak 30 Haziran-1 Temmuz tarihleri ve öncesinde Adana, Kırıkkale ve Elazığ hapishanelerine sürgün edilmişti. Tutsaklardan Ferhat Kaya ve Abdulsittar Özer, Diyarbakır D Tipi’nden, Ahmet Topkaya’nın ise 1 Nolu Yüksek Güvenlikli Cezaevi’nden Adana Kürkçüler F Tipi Cezaevi’ne; Emrah Durmaz ve Tarık Aslan, 1 Nolu Yüksek Güvenlikli Hapishanesi’nden Kırıkkale F Tipi Hapishanesi’ne; Kendal Barut, Diyarbakır D Tipi’nden Elazığ Hapishanesi’ne sevk edilirken, Cengiz Kazıcı ve soy ismi öğrenilemeyen Fırat adlı tutsak da Diyarbakır D Tipi’nden Adana ve Kırıkkale’deki hapishanelerine gönderilmişti.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu