Güncel

Efrîn’e hava saldırısında 2 kişi yaşamını yitirdi

H. Merkezi: İşgalci T.C ordusu, dün geceden itibaren Efrîn kantonu merkezi ve bütün ilçelerini savaş uçaklarıyla bombardımana tuttu. Bombardıman sonucu, iki kişi yaşamını yitirdi.

Rusya’nın hava sahasını geçici olarak kapatmasıyla duran hava saldırısı dün geceden itibaren yeniden başladı. İşgalci T.C Ordusu Efrîn kantonunda dün saat 18.00 sularında, Cindires ilçesine bağlı olan Aşka ve birçok köy işgalci ordu tarafından bombardımana tutuldu. Saat 23.00 sularında ise, Efrîn kentine bağlı Eşrefiye mahallesi savaş uçaklarıyla bombardımana tutuldu. Dün gece başlatılan hava saldırıları, aralıklarla devam ediyor.

Olay yerinde aktarım yapan Hawar News muhabirleri, bombardıman sonucu Emîne Şahîn isimli bir kadın ve Abdulkadir Osman (70) yaşamını yitirdi. Aynı zamanda, Xedîce Ebdulmenan (60) ve Sedîqa Mihemed yaralandı.

Sağlık ekipleri yaralı ve şehitleri kent hastanesine kaldırdı. Yaralıların ise şu an hastanede tedavi altında olduğu belirtildi.

İşgalci T.C ordusu ve (El-Kaide, El-Nusra ve DAIŞ) bağlı çeteleri, 20 Ocak’tan itibaren Efrîn bölesinde sivillere yönelik başlattığı saldırılar sonucu, 150’den fazla kişi yaşamını yitirirken, 300’den fazla kişi de de yaralandı.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu