Güncel

Efrîn’e bağlı birçok bölgede şiddetli çatışmalar yaşanıyor

YPG/YPJ ile birlikte devrimcilerin direnişi karşısında 1600’ü aşkın kayıp veren T. Ordusu ve ona bağlı çeteler, karadan sağlayamadıkları ilerlemeyi hava bombardımanına tutarak gerçekleştirmeye çalışıyor. Hava bombardımanında şuana kadar yüzlerce Efrînli’nin katledildiği belgelenmesine rağmen uluslararası anlamda çatışmasızlık kararı alanların sessizliği devam ediyor.

H. Merkezi: T.C devletinin efrine yönelik başlattığı işgal girişimi 49’uncu gününe girerken birçok bölgede dün geceden itibaren süren şiddetli çatışmalar yaşanıyor.

 

Bılbıle ve Kefer Sefre’de şiddetli çatışmalar

Bilbile’ye bağlı Buke ve Bexçe köyü çevresinde işgalci ordu ile YPG/YPJ savaşçıları arasında devam eden şiddetli çatışmalarda 10’dan fazla çete ve asker öldü.

Cindires’e bağlı Kefer Sefre köyünde, İşgalci ordu ile YPG/YPJ savaşçıları arasında şiddetli çatışmalar yaşanıyor. İşgalci orduya ait savaş uçakları Efrin’in Şera ilçesine bağlı Meremînê köyünü hava saldırısı gerçekleştiriyor.

Efrin’in Bılbıle ilçesine bağlı Bahçe ve Bike köylerinde şiddetli çatışmalar yaşanırken, Sariya köyünde ise işgalci orduya bağlı savaş uçakları yoğun hava saldırıları gerçekleştiriyor.

 

Meryemin köyünde yaşamını yitirenler var

İşgalci ordu Şera’ya bağlı Meryemine köyünü obüslerle bombardımana tutuyor. Meryemin köyüne düzenlenen saldırı sonucu, yaralı ve şehitlerin olduğu bilgisi geçiyor.

 

Cindires’te şiddetli çatışmalar

YPG/YPJ güçleri Şera ilçesinde gerçekleştirdiği eylemde bir çok asker ve çete ölürken Cindires’e bağlı Kefersefre köyü ile Qaziliqe Tepesi çevresinde de yoğun çatışmalar yaşanıyor. Çatışmaların yanı sıra, işgalci orduya ait savaş uçakları alana bombardıman gerçekleştiriyor.

 

Şera’da eylem çok sayıda asker ve çete öldü

YPG/YPJ savaşçıları, Şera’nın Mezraha köyünde işgalcilere yönelik bir eylem gerçekleştirdi. Düzenlenen eylemde, çok sayıda asker ve çete öldü. Aynı zamanda, Bilbile’nin Bexçe köyünde işgalci ordu ve çeteleriyle YPG/YPJ savaşçıları arasında şiddetli çatışmalar yaşanırken, T.C ordusuna ait savaş uçakları da alanı bombalıyor.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu