Güncel

Efrîn’de JÖH ve PÖH’e ağır darbe

H. Merkezi: Efrin’in Raco ve Cındıres ilçelerinde işgalci T.C ordusunun saldırılarına karşılık veren YPG-YPJ güçleri ile işgalciler arasında yaşanan çatışmalarda 56 işgalcinin ölü ve yaralı verdiği bildirildi.

Hawar News’in geçtiği habere göre, T.C ordusuna bağlı JÖH/PÖH ve çetelerden 56 kişinin YPG/YPJ savaşçıları tarafından öldürüldüğünün bilgisini geçti.

Cındıres’te 26 işgalci öldürüldü

Cındıres’ın Baflore köyü mıntıkasında İşgalci T.C ordusunun saldırılarına karşılık veren YPG-YPJ güçleri ile işgalciler arasında yaşanan çatışmalarda 26 işgalci öldürüldüğü, bildirildi. Dün gece saatlerinde yaşanan çatışmalara ilişkin halen YPG’den resmi bir açıklama yapılmazken, T.C ordusu ve çetelerinin büyük kayıp verdiği öğrenildi.

Raco’da işgalcilere büyük darbe

Efrin’in Raco ilçesinde işgalci T.C ordusu ile YPG/YPJ güçleri arasında yaşanan çatışmalarda ise 30’dan fazla askerin ölü ve yaralı bildirildi.

Yerel kaynakların bildirdiğine göre Efrin’in Raco ilçesine bağlı Bililka köyüne dönük T.C ordusunun saldırısına YPG/YPJ savaşçılarının meşru savunma temelinde karşılık vermesi üzerine saatlerce süren çatışmalar yaşandı. Askerleri çembere alan YPG-YPJ güçleri ile işgalci T.C askerleri arasında yoğun çatışmalar yaşandı. Çatışmalarda 30’dan fazla T.C askerinin öldüğü ve yaralandığı bildirildi. Yerel kaynaklar öldürülen askerlerin JÖH-PÖH’e mensup oldukları bilgisini paylaştı. Şiddetli çatışmaların yaşandığı bölgede bir kobra tipi helikopterin de darbelendiği, öğrenildi.

Birçok İlçeye Hava Ve Top Saldırısı

Raco ve Cındıres’te büyük darbe alan T.C ordusu birçok yere hava ve top saldırısı gerçekleştiriyor. Gece boyunca Şera, Cındıres, Mabeta, Şiye, Raco ilçelerine dönük top saldırısı yapan T.C ordusu Raco’nun Bılilka köyüne ise hava saldırısı gerçekleştirdi.

3 kişi yaralandı

Diğer yandan Mabeta’ya bağlı Kaxre köyüne top saldırısı yapan işgalci T.C ordusu 3 kişiyi yaraladı.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu