GüncelManşet

EFRÎN | “Aynı yalanları Afrin halkı ve savaşçılarının direnişi ile deşifre olacak”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Afrin akşama kadar düşmüş olur” söylemlerine Hediye Yusif’tan yanıt gecikmedi: “Giremezler, Aynısını Kobani’de de söyledi ama sonuç ortada. Afrin’de de aynı şey olacak. Halkımız psikolojik savaş söylemlerine itibar etmesin. Kimse Afrin’e giremez.”

H. Merkezi: AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bugün yani Afrin’deki operasyonun 54’üncü gününde yaptığı “Afrin’e biraz daha yaklaştık; temenni ederim ki, akşama kadar Afrin tamamen düşmüş olur” sözlerine Afrin’deki yönetimden yanıt geldi.

Gazete Duvar’dan Fatma Koçak’ın haberine göre Kuzey Suriye Federasyonu’nun Kurucu Meclisi Eşbaşkanı Hediye Yusuf açıklamayı ‘psikolojik savaşın bir parçası’ olarak niteleyerek, “İlk günden bu yana aynı şeyi söylüyorlar. Nasıl ilk günlerde ‘bir gün, üç gün’ diye senaryo yazdılar ve büyük bir yalan attılarsa, aynısını yapıyorlar” dedi.

Geçen iki aylık zaman zarfında ‘yalan’ olarak nitelendirdiği benzer açıklamaların deşifre olduğunun altını çizen Yusuf, “Bugün de aynı yalanları Afrin halkı ve savaşçılarının direnişi ile deşifre olacak” diye konuştu.

Hediye Yusuf, “Afrin akşama kadar düşecek” açıklamasına devamla şu karşılığı verdi:

“Bu söylem, hem içerde hem de dışarıda çok sıkıştıklarını gösteriyor. Onun için Erdoğan ‘Biz akşam Afrin’e gireriz’ yalanını uyduruyor. Sanki Afrin boş ve buraya elini kolunu sallayarak geleceğini sanıyor. Ama burada ilk günden bu yana büyük bir direniş gösteren Afrin halkı ve onun savaşçıları var. Giremezler, Aynısını Kobani’de de söyledi ama sonuç ortada. Afrin’de de aynı şey olacak. Halkımız psikolojik savaş söylemlerine itibar etmesin. Kimse Afrin’e giremez.

 

“Uçaklardan broşür atıp halkı köylere çekmeye çalışıyorlar”

Afrin’dekilere uçaklardan broşürler atıldığı bilgisini de veren Yusuf, Türkiye’yi sivilleri ‘canlı kalkan’ yapmak istemekle de suçladı:

“Attıkları broşürlerle ‘Gelin biz size bir şey yapmayacağız’ diyerek köylere çağırıyorlar. En son Mabeta’da aynı şeyi yaptıklarını gördük. Halkı kendilerine canlı kalkan yapmak istiyorlar.”

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu